Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Rakvere kirikupäevad kutsuvad avatud kirikusse

16.10.2008 | | Rubriik: Online artiklid

 

26. oktoobrist 1. novembrini toimuvad Rakveres esimesed kirikupäevad, mil motoks “Avatud kirik”.

Oikumeenilise üritusega tahetakse teha nähtavaks erinevate kristlike kirikute kohalolu Lääne-Virumaa pealinnas ja kõneleda kirikute suhetest ühiskonna muude institutsioonide ja nähtustega.

Läbi nädala toimuvate üritustega pakutakse nii linlastele kui kaugemalt tulijatele võimalust mõtelda usu ja teaduse, usu ja teatri teemadel, osaleda kontsertidel ja pereüritustel, samuti saada osa omalaadsest eksperimendist “Piibel 24”, kui ööpäeva vältel loetakse katkematult Pühakirja.

Kirikute juhid ja kohaliku elu ärksamad liidrid kogunevad palvuslõunasöögile koos omavalitsusjuhtidega, et luua ja värskendada omavahelisi kontakte ja mõtiskleda elu põhiväärtuste üle.

Ajaloos on kristliku usu ja selle väärtuste eest seismine tähendanud ka vastuollu minemist ühiskonnas võimutsevate jõududega ning tähendanud teinekord ka märtrisurma minemist. Viimati leidis see aset 90 aastat tagasi, kui ka Rakveres hukkusid bolševike käe läbi püha preestermärter Sergi Florinski ja kirikuõpetaja Valter Paucker. Nende ja teiste märtrite mälestuseks on pühendatud palvused 26. oktoobri õhtul kell 18 Palermo mälestusmärgi juures ja neljapäeval, 30. oktoobril kell kell 19 Rakvere õigeusukirikus, samuti on sellest lähtuvalt neljapäeval kell 15 Rakvere gümnaasiumis algav konverents märterlusest kristluses.

Nädala kulminatsiooniks on kõigi pühakutepäeval, 1. novembril algusega kell 10 toimuv konverents “Avatud kirik – avatud meedia”, kus peaettekande peab Tartu Ülikooli meedia õppejõud Mart Raudsaar, kõneledes kiriku ja meedia suhtest kui vastandite või võimalike partnerite suhtest.

Kirikupäevad lõppevad ühise oikumeenilise jumalateenistusega Rakvere Kolmainu kirikus, kus jutlustab Eesti nelipühikiriku piiskop Ago Lilleorg ja oma sõnavõtuga osaleb Lääne-Viru maavanem Urmas Tamm.

Kirikute juhtidest osalevad Rakvere kirikupäevade erinevatel üritustel Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Andres Põder, Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku (MPEÕK) metropoliit Kornelius, Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu (EEKBL) president Meego Remmel, Eesti Kristliku Nelipühi Kiriku (EKNK) piiskop Ago Lilleorg ja EELK Viru praostkonna praost Avo Kiir.

Rakvere esimesed kirikupäevad pakuvad nädala vältel üritusi kõigile huvilistele tasuta ja paralleelselt toimuv programm annab osalemisvõimalusi kõigile sõltumata vanusest, huvidest või usulisest taustast. Kirikupäevade korraldamises osalevad viis Rakvere kirikut ja Rakvere linnavalitsus.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)