Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Rahvusvaheline naistekongress alustas Jaani kirikus

31.08.2007 | | Rubriik: Uudised

Rahvusvaheline naisteorganisatsioon Ladies Circle International (LCI) alustas Tallinnas Jaani kirikus 23. augustil palvusega 48. aastakonverentsi. 

Kirikusse kogunenud ligi 800 naist umbes 30 riigist tervitas proua Evelin Ilves, tervituspalvuse pidas koguduse õpetaja Jaan Tammsalu. Konverentsile oli tulnud külalisi Euroopa riikidest, aga ka Indiast, Nepalist, Marokost, Burundist, Sambiast ja Lõuna-Aafrika Vabariigist. Neli päeva väldanud konverentsi kavva mahtusid aruandekoosolekud ja arutelud. Konverents lõppes pühapäeval.

Rahvusvaheline naisteorganisatsioon on välja kasvanud 1927. aastal asutatud Suur-britannia kristlikust meesteorganisatsioonist Round Table, mille liikmete agarad abikaasad otsustasid 1936. aastal moodustada oma klubi.

Eestis loodi esimene samanimeline klubi (Ladies Circle Eesti) 1989. aastal, aasta hiljem liituti maailmaorganisatsiooniga. Organisatsiooni kodulehe andmeil tegutseb siin kümmekond klubi, peamiselt Tallinnas ja selle lähikonnas, aga ka Tartus ja Pärnus. Klubidesse kuuluvad naised eri elualadelt. Tegemist on noorte naiste ühendusega, liikmete vanusepiiriks 16–45 aastat.

Organisatsiooni ja klubide tegevus lähtub motost «Friendship and service» (sõprus ja abivalmidus), sestap keskendutakse heategevusele ja isiksuse arendamisele ning ühiskondlikule aktiivsusele.

Eesti Ladies Circle on mittepoliitiline ja mitteusuline liikumine. Toetatud on haiglaid ja lasteasutusi, noori andekaid muusikuid ja sportlasi. Sel suvel aidati korraldada erivajadustega laste suvelaagrit.

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)