Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Pühakoja põrand on restaureeritud

03.12.2008 | | Rubriik: Uudised

Järva-Jaani kirik sai kindla põranda ja enam pole kirikulistel läbivajumisohtu.
Põranda restaureeris Frantsiskus OÜ. Mädaniku tõttu oli 2/3 kiriku lõunapoolsest põrandast muutunud kirikulistele ohtlikuks, sest iga hetk võis sellest läbi vajuda. Jumalateenistused toimusid remondi ajal koguduse pastoraadis.
29. oktoobril võisime tunda rõõmu kvaliteetsest tööst. Ühisel söömaajal avaldas kogudus tänu riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmele Arvo Sarapuule, kelle ettepanekul eraldas kultuuriministeerium 2008. aasta eelarvest 300 000 krooni Järva-Jaani kiriku põranda restaureerimiseks.
Tänu kuulub ka restaureerijatele. Frantsiskus OÜ juhataja Tõnu Parmakson andis töö kogudusele üle. Puusepad Jaan Vatter ning Rudolf Õuemaa olid oma tööd väga hästi teinud. Põranda värvimine jääb 2009. aasta suvesse, mil kirikus on õhk kuivem ja soojem. Tööd olid üle vaatamas ka muinsuskaitseameti Järvamaa vaneminspektor Tiit Schve­de, Järva-Jaani vallavolikogu esimees Rein Köster ning koguduse juhatuse esimees Kuno Agan.
Et saada jagu pühakoda kimbutavast niiskusest, milleta uus põrand võiks säilida aastakümneid, on koostamisel kiriku ida- ja lõunakülje vertikaalplaneerimise projekt.

Katrin-Helena Melder,
koguduse õpetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)