Esileht » Uudis » Uudised »

Pluss ja miinus

28.10.2009 | | Rubriik: Uudised

+ Koguduste juhatuste esimehed said kokku
Priit Pillov (paremal), Keila koguduse juhatuse liige, ja Jan Viigisalu, Harju-Madise koguduse juhatuse esimees – kaks ligi sajast konverentsilt osalenust.
EELK toetusfond andis eelmisel aastal idee ja rahalise toe, et kokku kutsuda juhatuste esimehed. Sel aastal toetas Audru vallas peetud üritust kirik ja korraldustoimkonnas oli grupp entusiastlikke esimehi. Huvi konverentsi vastu oli elav ja kasutegur suur, vajalikust infost, osadusest ja uutest kontaktidest rääkimata. Me pole üksi!

Informatsiooni vaevaline levik kirikus
Koguduste juhatuste esimeeste konverentsil ilmnesid kitsaskohad kirikusisese info levikus. Kui kirikukogu võtab vastu tähtsa dokumendi ja kirikuvalitsus saadab selle edasi vaimulikule, siis tihti jääb see õpetaja lauanurgale seisma. Nii ei teadnud paljud juhatuse esimehed, et vastavalt 2005. aastal vastu võetud seadustikule peab igal kogudusel olema oma arengukava.
Valga praostkonnast ei olnud esindatud ükski 11 kogudusest. Ka ei olnud paljude juhatuste esimeesteni jõudnud õigel ajal info konverentsi toimumise kohta, kuigi kogudusse oli teade saadetud. Räägi inimesega!

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)