Esileht » Uudis » Uudised »

Pilistvere on aasta küla nominent

10.05.2011 | | Rubriik: Uudised

Eesti Külaliikumine Kodukant tutvub maist juulini kõikide küladega, mis kandideerivad aasta küla 2011 tiitlile. Teiste hulgas osaleb neljandat korda toimuval konkursil «Aasta küla» nominendina Kõo valla Pilistvere kirikuküla, mis valiti jürikuul Viljandi maakonna parimaks külaks. Üle-eestiline valik tehakse teatavaks augusti algul. Hindamiskomisjon, mida juhib riigikogu esimees Ene Ergma, lähtub oma valikus märksõnadest koostegemine ning järjepidevus. Oluline on, et vaadeldavas külas ei tegutseks ainult paar töökat ning pühendunud inimest, vaid kogu küla lööks kaasa ühise eesmärgi nimel.
Pilistvere koguduse diakon Hermann Kalmus kinnitas Eesti Kirikule, et küla võtab maakonnapõhist äramärkimist tunnustusena aastatepikkuse töö eest. «Tegemist ei ole kindlasti vaid viimase või ka viimaste aastate ponnistustega, vaid pikema aja ühistegevuse viljaga,» sõnas ta. «Mina olen vaimulik, kes ei alaväärista seda osa elust, mis ei seostu kõige otsesemalt kirikus toimuvaga. Siia kuulub ka elukeskkonna meelepäraseks kujundamine. Seda ei tee riik, vald või Jumal taevas. Seda teeme meie ise,» rõhutas Kalmus, hääles reipus ning teotahe.
Ta kirjeldab, et on püüdnud Pilistvere vaimulikuks saades jätkata oma eelkäija, emeriitõpetaja Vello Salumi jõulist algatust, kujundanud ning korras hoidnud kirikut ümbritsevat puhkeala. Aga mitte üksi, vaid koos koguduse ning laiemalt kirikuküla kogukonnaga. «Olen katsunud seda vahet kiriku- ja muu rahva vahel vähendada nii palju kui võimalik, kuna oleme ju selle sama kirikuküla elanikud,» selgitab ta.
Koguduse eestvõttel on Pilistveres taastatud mitmed vanad head traditsioonid, näiteks küla jaanik. Vaimuliku meelest on tähelepanuväärne, et Pilistveres elavad eri põlvkonnad sõbralikult koos üritustest osa võtavad. Nagu muiste kunagi külas, mille keskel asub kirik.  
Liina Raudvassar 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)