Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Peapiiskop Põder istutas puu

24.10.2012 | | Rubriik: Uudised

21. oktoobril istutas peapiiskop Andres Põder Saksamaale Wittenbergi, reformatsiooni sünnikohta Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku nimelise puu, mis jääb meenutama reformatsiooni tähtsust ja tähendust Eesti maa ja rahva jaoks.
Vahtrapuud sümboolselt istutades pöördus peapiiskop koosviibijate poole eestikeelse kõnega, mis tõlgiti inglise keelde: «Oleme valinud oma puule pühakirjatekstiks Taaveti 92. laulu 14. salmi: «Kes Issanda kotta on istutatud, need lokkavad meie Jumala õuedes.» Peapiiskop nimetas, et puu on osaduse, kasvamise ja viljakandmise sümbol. Tema sõnul on Eestil Wittenbergiga otsesed sidemed, kuna reformatsiooni ideed jõudsid Eestisse juba 1523. aastal ja praegugi hoitakse Tallinna linnaarhiivis Martin Lutheri kirju. Peapiiskop rõhutas veel, et reformatsioon aitas kaasa eestikeelse jumalasõna levikule ning eesti kirjakeele, rahvakooli, rahvakiriku ja omariikluse tekkele ja arengule.
«Istutan selle puu palvega, et Jumal uuendaks ja kasvataks meie kõikide usku nii Eestis, Euroopas kui kogu maailmas ning ühendaks kirikuid ja rahvaid oma armastuses Jeesuse Kristuse, meie Issanda läbi,» rääkis peapiiskop Põder Lutheri aias.
Lutheri aed on pühendatud reformatsiooni 500. aastapäevale, mis täitub 2017. aastal. Viie aasta pärast toimuvate juubelipidustuste äramärkimiseks on 500 puud juba täies kasvujõus, sümboolse istutamise on toimetanud tänaseks üle saja erineva kiriku.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)