Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Pärnu kogudused otsivad lahendust

18.02.2009 | | Rubriik: Uudised

Pärnu vaimulike ümarlaua eestvedamisel kogunesid Eliisabeti kirikus ühisele nõupidamisele eesti- ja venekeelsete koguduste esindajad.
Kohtumise eesmärgiks oli kirikute ja koguduste koostöövõimaluste leidmine kriisi leevendamiseks ühiskonnas. Arutelule olid kaasatud ka erakonna Eesti Kristlikud Demokraadid ja Pärnu Shalomi Abikeskuse esindajad.
Nõupidamisel arutati linna koguduste ühistegevuse võimalusi hättasattunud inimeste abistamiseks. Eraldi käsitleti nende inimeste ja perekondade abistamist, kes ei ole asotsiaalse taustaga, vaid on olukorra sunnil jäänud tööta ja sissetulekuta.
Lahenduste otsimisel tuli ettepanekuid leida koostöövõimalusi kaubanduskettidega tähtaja ületanud toiduainete kasutamisel. Peab jälgima, et poleks kahjustatud kaupluste huvid ja toiduained ei satuks nende kätte, kes püüavad olukorda enda kasuks ära kasutada, vaid et saadetis jõuaks abivajajateni.
Shalomi abikeskusel on sellel alal juba pikaaegsed kogemused, seetõttu paluti nende esindajatel koos koguduste esindajatega kokku panna tegevuskava, mis on plaanis kooskõlastada linnavalitsusega ühiseks tegutsemiseks.
Hingehoiu vajaduste suurenemisel pannakse vabatahtlikest kokku töörühm, kes on valmis abivajajatega ka selles valdkonnas tegelema.

Enn Veesalu,
Pärnu vaimulike ümarlaua sekretär

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)