Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Nõo koguduse eestvedamisel valmisid mänguväljakud

13.08.2008 | | Rubriik: Uudised

Ettevõtlikud koostööpartnerid Nõo uuel mänguväljakul: Mart Jaanson (vasakult), Üllar ja Anneli Zeigo ning Rein Sangernebo.  Foto: koguduse arhiiv

Augustikuu alguspäevil sai Tartu lähistel Nõo alevikus korrusmajade vahel valmis kiigeplats ja laste mänguväljak.
Projekti eestvedajaks oli Nõo Püha Laurentsiuse kogudus ja projektijuhiks Üllar Zeigo, kellel koos abikaasa Annelyga on varasemast kogemus Kambjasse mänguväljakute ja noortekeskuse rajamisel euroraha abil.
«Kiige- ja mänguväljaku rajamise idee tekkis siis, kui kogudus pidas koostöös Kiriku Varahalduse OÜga plaane oma maade paremaks kasutamiseks ja Nõo rahva hulgas tuntud kiigepark, mis asus koguduse maal, planeeriti hoopis elamumaaks,» selgitas Üllar Zeigo. «Aruteludes tekkis mõte kinkida alevikule armas kiigeplats tagasi.»
Ehkki kiigeplats asub uues kohas, on siin põnevust küllaga: lõbutseda saab kuuel erinevat tüüpi kiigel. Mänguväljakul on aga mitmeid atraktsioone, Annely ja Üllar Zeigo arvates on põnevaim nn tarzanirada, millel saab trossi mööda sõita, justkui Tarzan liaanidel.
Nõo koguduse õpetaja Mart Jaanson on ettevõtmise üle ülimalt rõõmus: «See on hea näide, kuidas teevad koostööd mitu organisatsiooni: üldkiriklik Kiriku Varahalduse OÜ, kogudus ja omavalitsus.» Kiidusõnu jagub rohkesti ka Üllar ja Annely Zeigole, kes kasutasid ära samalaadse projektikogemuse ning üllatasid suurepärase ideega.
Abikaasad Zeigod omakorda tunnustavad Nõo vallajuhtide ja koguduse koostöövalmidust ja igakülgset abi projekti läbiviimisel. Vallavanem Rain Sangernebo on võtnud mänguväljaku rajamist südamega. Samuti rõhutavad nad koguduste võimalusi: rahataotlemine fondidest pole keeruline, oleks vaid tarvis rohkem ettevõtlikke ja majanduslikult mõelda suutvaid inimesi juhtorganitesse. Nõos on olukord selles suhtes hea.
«Maaelu arendamiseks saab praegu taotleda mitmesuguseid toetusi, kogudustel tuleks sellega aktiivsemalt tegelda. Eurotoetusi ei anta enam kaua,» toonitas Annely Zeigo. «Samuti on oluline näidata kohalikele elanikele, et kogudus pole ainult mingi valla poolt toetatav organisatsioon, vaid ka tema saab midagi kogukonna heaks korda saata.» Nõo koguduse ja vallavalitsuse koostöös sündinud projekt võiks anda julgust teistelegi kogudustele oma kodukoha elu arendamiseks.
Nõo mänguväljakud ehitas OÜ Vivocard Plus. Külade arendamise ja uuendamise investeeringutoetust saadi PRIA kaudu 328 120 krooni, vallavalitsuse kaasfinantseering projektis oli 36 458 krooni. Kiige- ja mänguväljakud kuuluvad Nõo kogudusele, kuid on antud avalikuks kasutamiseks.
Eeloleval pühapäeval avatakse laste mänguväljak Kosel, kus ehitust rahastas kogudus, kes taotles toetust ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt. Kose koguduse õpetaja Mare Palgi kinnitas Eesti Kirikule, et 50 000 krooni maksma läinud mänguväljak asub kiriku ja pastoraadi ligiduses kiriku maal, kuid on samuti avatud kõigile mänguhimulistele mudilastele.
Lea Jürgenstein

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)