Esileht » Uudis » Uudised »

Muusikali saab nüüdsest mängida kõikjal

14.01.2004 | | Rubriik: Uudised

Kaks aastat järjest Tallinna Kaarli koguduses etendunud muusikal «Esimesed jõulud» on nüüd saadaval CD-na, sest lugu koguduses enam ei esitata.
Vastavalt lepingule võis etendust kuni selle aasta kolmekuningapäevani mängida vaid Kaarli koguduses, edaspidi saab aga kokkuleppel autoritega muusikali lavastada iga kogudus või kollektiiv.
Muusikal «Esimesed jõulud» sai oma ainese samanimelisest raamatust. Väike tüdruk Lea satub ootamatult rahvaloenduseaegsesse Petlemma, kus ta saab pealtnägijaks Kristuse sünnile ning kohtub jõulusündmuse tegelastega. Etenduse laulutekstid on kirjutanud Leelo Tungal, muusika Piret Rips ja tekstid Signe Aus ning Meelis Holsting. Muusikali laulsid plaadile Tallinna Gospelkoor ja Kaarli koguduse kontsertkoor, kes osalesid ka etendustel. Kooriliikmete hulgast valiti solistid, kelle kanda jäid etenduse peategelaste mõtisklevad soolod.
Plaadi tegemisest räägiti juba 2002. aastal, kuid alles 2003. aastal sai salvestus teoks tänu Kaarli koguduse lasteaia toetusele. Projekti üks eestvedaja Meelis Holsting nimetas, et plaadimüügist saadav tulu läheb omakorda koguduse lasteaia arengufondi.
Mida etendatakse Kaarli koguduses järgmiste jõulude ajal, ei osanud Meelis Holsting aasta alguses veel öelda. Küll aga nimetas ta, et koguduse noored jätkavad eeloleval aastal etendusega «Alkeemik», mis kanti esmakordselt ette eelmisel kevadel.
Kristel Neitsov

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)