Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Maakondades võeti laupäeval Eestimaa palvekätele

21.05.2014 | | Rubriik: Uudised

Eesti Evangeelse Alliansi eestvõttel peeti laupäeval üle Eesti maakondlikku palvepäeva.

Jeesus on lubanud, et kui «iganes maa peal kaks teie seast on ühel meelel mingi asja suhtes, mida nad iganes paluvad, siis nad saavad selle minu Isa käest, kes on taevas. Sest kus kaks või kolm on minu nimel koos, seal olen mina nende keskel» (Mt 18:19–20). Seda on hea mõelda, kui kas või paar kristlast on Jumala nimel koos.
Ja veel enam oli laupäeval, kui kõigis maakondades koguneti palvetama, et Püha Vaim võiks puudutada meid endid, kogudusi ja kogu rahvast. Tartu Kolgata baptistikoguduses kõneles liidu president Meego Remmel, et uuringute kohaselt palvetab Ameerika pastor keskmiselt kümme minutit päevas. See on üsna lühike aeg. Ja 85% kristlastest ütleb, et ei jaga kunagi evangeeliumisõnumit.
Seepärast oli oluline, et palvesoovid isikliku usulise aktiivsuse pärast, oma koguduste ja maakondade ning misjonitöö pärast tõuseksid taevasse. Ja kui Tartus kogunes palvetama ühtekokku kümmekond inimest, siis Rakveres õpetaja Tauno Toompuu sõnul umbes kakskümmend viis ja Võrus õpetaja Andres Mäevere hinnangul kuni poolsada inimest.
Rakveres on ühispalvetamine juba tavaks kujunenud: roteeruvalt peetakse iga laupäeva õhtul linna eri kogudustes palveteenistust. Seekord palvetati alliansi väljapakutud teemadel Kolmainu koguduses. Võrus oli metodisti koguduse pastor Kaupo Kant palvetama kutsunud koguduste esindajad, maavanema ja linnapea. Muusikaliselt toetasid kogunenute laulu orkester ja palvepaigaks olnud Katariina koguduse organist Eve Hark. «Palvepäev jättis kõigile positiivse kogemuse,» kinnitab õpetaja Andres Mäevere.
14. juunil peetakse ülemaailmset evangeeliumipäeva.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)