Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised: Ühtne võrgustik

03.06.2009 | | Rubriik: Uudised

Nädal tagasi alustas EELK diakooniakomisjon koostöös Usuteaduse Instituudiga ühtse diakooniavõrgustiku loomise eesmärgil koolitusprojekti vaimulikele ja koguduste töötegijatele.
Diakooniakomisjoni liikme Avo Üpruse sõnul alustati läbirääkimisi diakooniavõrgustiku loomiseks möödunud aasta novembris, 27. mail alanud koolitus on diakooniastrateegia ettevalmistuste esimene etapp.
«Möödunud aasta lõpul toimus diakooniakomisjoni koosolek, et mõelda, kuidas kiriku hoolekandeline tegevus võiks muutuvale majandusolukorrale reageerida. Sellega seoses oleme paaril korral neid teemasid arutanud, aktiveeritud on koguduse juhtkonnad, et hädasolijate tarvis midagi ära teha saaks.
On olnud ettepanekuid alates toidupanga loomisest ja lõpetades diakooniliste asutuste teravdatud tähelepanuga probleemidele, et vajadusel algatada uusi projekte,» kõneles Üprus koolitusprojekti tagamaadest. «Veebruaris saatis diakooniasekretär kogudustesse kirja, et uurida, kes oleksid valmis kriisiolukorras abi andma, ja saime 19 vastust. Nii algaski ettevalmistus ühtse diakooniavõrgustiku kujundamiseks.»
Alanud projekti rahastab Kodanikuühenduste Sihtkapital ja lõpule peaks see jõudma järgmise aasta maiks. Diakooniastrateegia koostamiseks toimuvad aasta jooksul erinevates piirkondades temaatilised ümarlauad ja koolitused.
Et praegune ülevaade diakooniatööst on üsna kesine, antakse projekti lõpuks välja ka raamat, kus tutvustatakse võrgustikus osalevaid organisatsioone ehk neid kogudusi ja koguduste juures olevaid asutusi, kes EELK diakooniatöösse panustavad.
Valmiva strateegia rakendamiseks on konsistooriumis loodud arendusosakond, milles saab olema diakooniatalitlus.

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)