Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

25.06.2014 | | Rubriik: Uudised

Misjonikoor teenis Saaremaal
Läinud nädalavahetusel ­pakkusid Misjonikoor ja misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru külakosti Saaremaa viies koguduses. Nii täideti Misjonikoori missiooni jagada oma usku sõna ja muusika abil. Ettevõtmine sai Reinaru sõnul teoks tänu koguduste, lauljate ja toetajate panusele.
Kui Jämajal, Mustjalas ja Kihelkonnal astuti üles kontsertpalvusega, siis Kuressaares ja Kaarmal teeniti kaasa jumalateenistusel. Mõlemas kirikus jutlustas külalisvaimulikuna Leevi Reinaru, tavapärasesse liturgiasse oli aga lisatud rohkem muusikat. Kogudusele olid koostatud tekstid, mida kaasa lugeda. Õnnistav oli see nii võõrustajatele kui külalistele.

Bölli-mälestussammas copyHaapsalu promenaadile püstitati mälestuskivi
Armeenia ristikivi hatškar (fotol) püstitati Haapsalus sündinud baltisaksa päritolu Anna Hedwig Büllile (1887–1981), kes tegutses 1915. aastal türklaste genotsiidi ajal misjonärina Lähis-Idas ning aitas päästa tuhandeid armeenlasi. Basaldist tahus mälestuskivi välja armeenia meister ning see toodi möödunud nädalal lennukiga Eestisse.
Eesti Armeenia Rahvusühingu juhi Razmik Ivanjani sõnul valmistati ristikivi Jerevanis kogutud annetuste toel. Raha korjasid Armeenia kirikuringkonnad. Kogunenud annetustest ristikivi promenaadile päikesekella lähedusse püstitatigi.

Hukatute mälestuseks
Reedel avati Hiiumaal Hiiu vallas Risti külas Oomäel memoriaal, mälestamaks nõukogude võimu poolt 1941. aastal mõrvatuid. Teadaolevalt hukati 41 inimest, kuid ohvreid võis olla kuni poolsada. Hukatud maeti Oomäele liivaküngastesse. 1988. aastal paigaldati hukatute mälestuseks rist, kuid avatud memoriaal paikneb mõrvatute tegeliku matmispaiga juures maanteest kaugemal. Memoriaali rajamise algatas Hiiumaa muinsuskaitse selts ja selle kujundas seltsi esimees, Tartu kõrgema kunstikooli lõpetanud Dan Lukas.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)