Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

21.05.2014 | | Rubriik: Uudised

Riik ja kirik koos laua taga
Konsistooriumis peeti EELK ja Eesti Vabariigi ühiskomisjoni koosolekut, mida juhtisid peapiiskop Andres Põder ja siseminister Hanno Pevkur. Arutelus oli mitmeid töökorralduslikke punkte, kus kirikul ja riigil on ühishuvid. Pikemalt arutleti Maarjamaa 800. aastapäeva ürituste korraldamise üle.
Valitsuse ja EELK ühiskomisjon moodustati 4. augustil 1995. Komisjoni koosolekud toimuvad regulaarselt. Ühiskomisjoni kuulub neli alakomisjoni: kultuuriväärtuste komisjon, hariduskomisjon, sotsiaalkomisjon ning õiguslike küsimuste ja omandisuhete komisjon.

Siilaberg,TarvoKristlikud erakoolid asutasid liidu
16. mail asutasid kuus kristlikku erakooli Tallinnas Eesti Kristlike Erakoolide Liidu (EKEL). Vastloodud organisatsiooni kuuluvad Kaarli kool, Narva õigeusu humanitaarkool, Püha Johannese kool, Tallinna Toomkool, Tartu kristlik põhikool ja Tartu luterlik Peetri kool.
Liidu loomise ühe algataja, Tartu luterliku Peetri kooli direktori Tarvo Siilabergi (fotol) selgitusel loodi liit erakoolide pidajate ühendusena, et esindada ja kaitsta liikmete ühishuve avalikkuse ees ja suhelda kolmandate osapooltega. Samuti toetab EKEL liikmete oikumeenilist koostööd ning arendab kristlikel väärtustel põhinevat haridust.
Liidu liikmeks võivad olla Eestis registreeritud ja kehtivat koolitusluba omavad erakooli pidajad, kes on oma põhikirja alusel maailmavaateliselt või organisatsiooniliselt seotud mõne Eestis tegutseva kristliku konfessiooniga, mis tunnistab usku kolmainu Jumalasse.

Kurikaelad murdsid kirikusse
Tartu Peetri kogudus avastas eelmisel nädalal, et kirikus olnud korjanduskarp on ära lõhutud ning sealt raha varastatud. Peale selle oli varastatud kiriku ukse eest ka vanaaegsed võtmed. Kogudus hindab vargusega tekitatud kahju 1220 eurole. Juhtumit uurib politsei.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)