Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

06.11.2013 | | Rubriik: Uudised

Kinnistu üle antud
Mikitamäe vald on Eesti Apostlik-Õigeusu Kirikule ametlikult üle andnud kinnistu Beresje külas, kuhu kavatsetakse rajada mungaklooster. Klooster tuleb iidse küla sissesõidutee äärde ja peab sulanduma küla arhitektuuriga. Seoses kavandatava kloostriga tuleb sinna ka kirik, mis on vallas ainuke. Vallavanem Aare Poolak näeb kloostri tulekus suurt arengut külale, aga tõmbenumbrit ka kogu Eestile.
Mungad kavatsetakse kloostrisse leida esmajärjekorras Kreekast, teise variandina Ukrainast. Klooster, millele nime pole veel pandud, hakkab end ise majandama.

lyhidalt foto Seminar sõlmis koostöölepingu
Metodisti kiriku usuteaduslikus seminaris sõlmisid õppeaasta avajumalateenistusel koostöölepingu Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liit ja Ameerika baptistide misjoniorganisatsioon ABC International Ministries. Lepingu allkirjastasid EEKBKLi president Meego Remmel (fotol paremalt), seminari rektor Margus Kask ja misjoniorganisatsiooni esindajana regiooni direktor Charles H. Jones.
Lepinguga luuakse uued suhted koolituse, misjoni ja sotsiaaltöö vallas. Lepingust tulenevalt saavad sellest peamise kasu kogudused, eelkõige seoses koguduste juhtide väljaõppega. Kauge külaline külastas ka Tartu ja Tallinna kogudusi.

ago lilleorgUsuteemaline konverents
Eesti Kristlik Nelipühi Kogudus peab sel nädalalõpul Tartus Maranata koguduses Teguri tn 17 konverentsi «Julge uskuda», kus võtavad sõna piiskop Ago Lilleorg (fotol), Tallinnas asuva Valguse Tee vabakoguduse pastor, Tallinna vangla ja kahe arestimaja kaplan Allan Kroll ning vabakoguduste liidu vaimulik Eino Lilleleht. Konverents on tasuta ja avatud kõigile huvilistele. Esimene jumalateenistus toimub reede õhtul kell seitse.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)