Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Lühiuudised

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Jakob Hurda abikaasa sai hauakivi
Tallinna Siselinna kalmistul sai hauakivi Jakob Hurda abikaasa Eugenie Hurt.
Hauatähise paigaldas Jakob Hurda nimeline Põlva Rahvahariduse Selts. Poole hauakivi maksumusest tasus Tallinna Kaarli kogudus.
Eugenie Hurda viimne puhkepaik on oma poja Rudolf Hurda kõrval. Seltsi esinaine Sirje Vill on öelnud, et Eugenie oli «parimaks innustajaks ja toetajaks oma palavalt armastatud Jakobile». Hauatähise pühitses Kaarli koguduse õpetaja Jaak Aus.
Rudolf Hurt (30.11.1874–10.01.1918) ordineeriti 8. detsembril 1902. Ta oli Kaarli koguduses teenistuses alates 1903. aastast abiõpetaja ja hiljem II pihtkonna õpetajana kuni oma surmani.

Hõimlastele mõeldes
Narva Aleksandri kogudus, kellel on tihedad suhted teisel pool riigipiiri elavate hõimlastega ja kus regulaarselt peetakse soomekeelseid jumalateenistusi, osales oktoobri esimesel nädalavahetusel Gattšinas ja Skuoritsas ingeri päevadel.
Möödunud nädala hõimupäevade ajal sai Narvas kuulda ja näha päris mitme hõimurahva esindajaid.
Teisipäeval laulis Narva kirikus Petroskoist pärit vepsa ansambel, reedel andis suurkiriku tornis kontserdi ungari folklooriansambel Debrecenist.
Kulminatsiooniks oli aga hõimupäeva vadja- ja soomekeelne jumalateenistus, mida juhtis Ingeri kiriku praost Pavel Krõlov.

kolgasKülakultuuri väärtustades
Kolga-Jaani külje all asub Parika küla ja sealt pärit hõimkonna kaasabil tähistas kogudus läinud nädalavahetusel hõimupäeva ja pärandiaastat. Sealsest külast pärit inimesed on pastoraati toonud näitusele mitu vana vaipa, külgkardinad ja ka üle saja aasta vana saaniteki (fotol).
Pühapäevane jumalateenistus peeti kodukiriku auks ja esivanemate mälestuseks ning oli tavapärasest pidulikum, sest pühakojas avati Parika külast pärit juurtega noore kunstniku Anna Hõbemäe loodusmaalide näitus ja kuulati kontserti. Näitus jääb avatuks hingedeajaks.