Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

05.09.2012 | | Rubriik: Uudised

Piibel igale eale
Igas eas inimesele on oluline Piibli kättesaadavus, olgu teksti- või pildiraamatuna, filmi või DVD kujul. Tutvus pühakirjaga peaks soovitavalt algama lapseeas, aga vähemalt siis, kui huvi tärkab, peaks olema allikas, kust leida vastuseid.
Rhonna Daviese koostatud ingliskeelse 7–12aastastele mõeldud «Piiblilood aasta igaks päevaks» on Allika kirjastus tõlkinud-toimetanud eesti lastele raamatuks, mida julgelt võib soovitada õppematerjaliks, leiab Eesti Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson.
Lähtutud on eestikeelsest piiblitekstist, lisatud tabelid ja sõnastikud toovad lähemale muistseid pühi mõisteid, aidates sisust paremini aru saada. Raamat on illustratsioonidega, selles on seiklusi, ajalugu, luuletusi ja  õpetusi, mis sadade aastate jooksul kirja pandud.

Vaimsus ja usk kaitsevad
Spirituaalsus ja religioon lõimuvad, kaitstes mõnuainete kuritarvituse eest linnastunud põlisameeriklasi, kirjutas The American Journal of Drug and Alcohol Abuse mais 2012.
USA kaguosa viie suurlinna keskkooli põhjal uuriti indiaaninoorte mõnuainete tarbimishoiakuid, kuivõrd vaimsus ja usk võiksid toimida kaitsva faktorina. Delfi andmetel ilmneb Stephen Kulise juhitud uurimisrühma tulemustest, et kristlike väärtuste järgimine või põlis­ameeriklaste usukogukonna liikmeks olek seostub vähesema ainetetarbimisega.
Indiaani traditsionaalse vaimsuse ja uskumuste kandja on narkovastasema hoiakuga. See, kel kokkupuudet nii indiaani kommete kui kristlusega, lähendab kahte maailma, milles linnastunud põlis­ameeriklane elab.

Sõltuvusest priiks
Alkohol, tubakas, uinuti, rahusti, narkootikum – sellises pingereas ilmub kuri paljudele meist. Sõltuvus tekitab psüühikahäireid. Kolmapäeviti koguneb Tartus MTÜ Hingekeel ruumis Munga 4 tugirühm, kes pakub abi psüühikahäirega sõltlastele. Teavet annab projektijuht Riina Kenn tel 5397 1245 või e-postiga riinakenn@hot.ee.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)