Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

28.08.2013 | | Rubriik: Uudised

martnasOhvitserid rassisid Martnas
Kristlike Ohvitseride Ühenduse suvisest kahepäevasest töö- ja palvelaagrist Martnas võttis osa paarkümmend meest. «Mehed rassisid surnuaial kõvasti,» vahendab vanemkaplan Gustav Kutsar, «mõni puu oli üsna kolme mehe mõõtu.» Martna kalmistule on maetud langenud kaitseväelane Arre Illenzeer. Ühenduse tänu kuulub kogudusele ja perekond Illenzeerile võõrustamise eest.

Paldiski pankrannik fotodel
Meie pankrannik pakub silmailu igale loodushuvilisele igal aastaajal. Neid hetki on käinud fotosilmaga tabamas kohaliku koguduse õpetaja Merle Prass-Siim koos abikaasa Joel Siimuga, kes teenib Harju-Madise kogudust. Merle sõnul on pildistatud umbes viis-kuus aastat ja Paldiski kiriku eesruumi üles pandud fotonäituse «Pankranniku mitu palet» jaoks oli raske valikut teha. Välja on pandud umbes kolmkümmend pilti ja need sobivad pühakotta kenasti. Kauaks näitus vaadata jääb, ei osanud õpetaja öelda: «Meil äraviimisega kiiret ei ole.»

Remonditööd jätkuvad
Kuigi Paide kirikusse ollakse harjunud sisenema lõunapoolsest uksest, mis linnaplaneeringu tõttu on mugavam, saab praegu pühakotta vaid lääneküljel asuvast peauksest. See sissekäik on muidugi paraadlikum ja pakub tulijale suurema elamuse, sest pilk läheb sisenemisel otse altarile.
Kogu suve on kiriku juures olnud palju tööd: kiriku ümbert on ära veetud 20–30 cm pinnast, pandud drenaaži, tänu millele loodetakse, et kirikuhoone hakkab kuivama. Lisaks on õpetaja Algur Kaerma sõnul tehtud kiriku ümber mõni ilus kõnnitee, rekonstrueeritud on suur trepp. Praegu käivad tööd lõunaküljes, kust muidu pääseb kirikusse hõlpsalt ka ratastooliga. Mõneks kuuks jääb ukseava vineeriga kaetuks, sest suured uksed viiakse restaureerimisele. Kumba ust pärast tööde lõppu rohkem kasutama hakatakse sõltub inimeste soovist, ütleb õpetaja.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)