Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

05.06.2013 | | Rubriik: Uudised

Valgas alustab tööd toidupank
MTÜ Domus Petri Kogu koordineeritava toidupanga teeninduspiirkonnaks on esialgu Valga linn, edaspidi ka ülejäänud Valgamaa. Toiduabi loodetakse jagama hakata umbes 20–30 perele nädalas. Toidupank teeb tihedat koostööd kohalike sotsiaaltöötajatega, et abivajajad välja selgitada.
Eestis on kokku üksteist toidupanka: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Viljandis, Rakveres, Narvas, Jõhvis, Põlvas, Järvamaal ja nüüd ka Valgas.
«Oleme leidnud vabatahtlikke esimeste toidukogumispäevade ajaks 15. ja 16. juuniks ning saime soodsalt ruumid, kus tööle hakata,» ütleb Domus Petri Kogu töö eestvedaja Ester Liinak.

Kullamaa õpetaja järeltulijad külastavad esiisade maad
Esimest korda pärast sünnimaalt lahkumist 1931. aastal saabus Eestisse Inglismaalt 1. juunil Kullamaa koguduse kunagise õpetaja Arvid Leopold Brasche (1878–1938, fotol) 90aastane tütar Lia koos oma tütre Sheena Hopwoodiga. Kullamaal viibivad nad 6.–10. juunini, visiidi eesmärgina on prouad sõnastanud soovi külastada oma esivanematega seotud paiku, k.a sugulaste haudu. Veel soovivad daamid kohtuda Kullamaa praeguste elanikega, eriti nendega, kelle peredel on Brasche suguvõsaga isiklikke kokkupuuteid.
Õp Brasche tütre Lia mõlemad vanaisad olid vaimulikud: isaisa Johannes Heinrich Brasche ja emaisa Heinrich Ferdinand Hoffmann.

Muinsuskaitseamet esitles aastaraamatut
Värske väljaanne võtab kokku möödunud aasta olulisemad restaureerimistööd ja päevakajalised teemad üle Eesti. Kõik värskesse, juba üheksandat aastat ilmunud aastaraamatusse koondatud artiklid on kirjutanud oma ala tippspetsialistid, kelle hulgas on nii muinsuskaitsjaid, arhitekte, restauraatoreid kui kunstiajaloolasi.
Raamatu eesmärgina nimetatakse eessõnas meie väärtusliku pärandi ja põneva restaureerimismaailma tutvustamist laiemale avalikkusele. Raamatu on toimetanud muinsuskaitsjad Mari Loit ja Kais Matteus ning kujundanud Tuuli Aule.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)