Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

08.05.2013 | | Rubriik: Uudised

Tee Nõo kirikusse
Hea uudise tõi Valga sinodile Nõo kirikuõpetaja Mart Jaanson. Nõo kiriku esine plats on olnud tänini kaetud vaid maakamaraga – kui rohi haljendab, siis väga ilus, kuid kui porine aeg, võib see sisse imeda nii auto kui inimese. Nüüd tehti Nõo vallaga kokkulepe, et võimalikult peatselt algab korraliku sissesõidutee ehitus kirikuhoone ette ja plats saab nii käidavaks kui ka ilusaks. Ehk juba sügiseks, enne uut porikuud.

KullÜhendus Naised Teoloogias (ÜNT) valis esinaise
ÜNT juhatus kogunes 10. aprillil ja valis juhatuse esinaiseks teoloogiadoktor Anne Kulli (fotol), kes töötab Tartu ülikooli usuteaduskonnas süstemaatilise usuteaduse professorina. Anne Kulli ametiaeg ÜNT esinaisena kestab aasta, seejärel toimuvad uued valimised. Ühenduse tööd aitab praktiliselt koordineerida Kerstin Kask.
Detsembris valiti kolmeks järgmiseks aastaks uus juhatus koosseisus Kerstin Kask, Anne Kull, Miina Piir, Kristi Sääsk ja Hedi Vilumaa. Senine juhatuse esinaine Hedi Vilumaa on ühendust juhatanud 10 aastat.

ˇlunastaja4.05.08 019Nõmme Lunastaja kiriku taaspühitsemisest möödus viis aastat
Aastapäeva tähistamiseks toimus 4. mail kell 18 pidulik jumalateenistus, kus teenisid õp Ove Sander ja diakon Toivo Treiblut, orelil musitseeris prof Andres Uibo.
130 istekohaga kivikirikusse oli aastapäevateenistusele jõudnud üle poolesaja inimese.
Nõmme südames asuvas kirikus toimub teenistus korraliselt laupäevaõhtuti, mil paarkümmend inimest alati kohale tuleb.
Kirik ehitati Nõmme Saksa Kiriku Seltsi tellimusel 1932. aastal, nõukogude perioodil hoone natsionaliseeriti ning ehitati ümber, aga omandireformi käigus sai Nõmme Rahu kogudusele, kes korraldas ka pühakoja renoveerimise.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)