Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

01.05.2013 | | Rubriik: Uudised

OLYMPUS DIGITAL CAMERASihtasutus pidas koosolekut
Pühapäeval enne jumalateenistust kogunesid Tartu Maarja Kiriku sihtasutuse nõukogu ja juhatuse liikmed, et arutada Maarja kiriku (fotol) taastamise projekti valmimisega seotud küsimusi.
Aastavahetusel valmis kiriku taastamise eskiisprojekt, valmis on ka eelprojekt. Praegu tegeldakse põhiprojektiga, mis juhatuse liikme Priit Kama sõnul peaks valmima aastavahetuse paiku. Mäletatavasti võitis arhitektuurikonkursi osaühing KOKO Arhitektid projektiga «Noa».
Nõupidamisel oli kõneks ka kiriku taastamise rahastamine, võimalusi nähakse ja otsitakse kõigilt institutsioonidelt, kellega meie kirikutel on kogemus. «Projekti olemasolu teeb rahastamise korraldamise lihtsamaks,» ütleb Kama.

Eestis tuleb suurejooneline seminar
Kultuuriministeerium annab teada, et on eraldanud Kanuti ennistuskojale 6250 eurot rahvusvahelise seminari «Religioosse kultuuripärandi tulevik» korraldamiseks.
7. oktoobril oodatakse Niguliste kirikusse seminarile spetsialiste mitmest Euroopa riigist, et vahetada kogemusi koguduseta jäänud pühakodadele uute kasutusviiside leidmiseks.
«Seminari eesmärgiks on tekitada valdkonnasisene diskussioon sellest, mida toob tulevik kirikutele, sest koguduste liikmeskond väheneb,» ütles Eesti Kirikule ennistuskoja direktori kt Asso Peever.
Probleemi olemust on pikemat aega teadvustatud Euroopas, eelmine kokkusaamine oli sügisel Viinis. Ettekanded ja esinejad täpsustuvad mais, aga ühe teemana tuleb kõneks Pöide kirik.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)