Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

17.04.2013 | | Rubriik: Uudised

17. sajandist pärinevat puuskulptuuri Ristijast Johannesest uurivad õpetaja Tiit Salumäe ja restauraator Merike Kallas.Ristija Johannes viidi pealinna
Haapsalu Jaani koguduse 17. sajandist pärineva altari puuskulptuur Ristija Johannes viidi Tallinna restaureerimisele.
Paekivist altari ülemisse ossa lubimördiga kinnitatud kuju on arvatavalt pärit linna toomkirikust ja kuulub ühte ansamblisse seal asuva minestava madonna skulptuuriga.
Skulptuuri restaureerib kunstiakadeemia üliõpilane Triin Aasa, kellele see on bakalaureuseastme lõputöö. Restaureeritakse ka paekivist altar ja puhastatakse värvist altarisein.

Rõõmus nädalavahetus Lääne-Nigulas
Grupp Lääne-Nigula sõpruskoguduse Raahe (Soome) noori tegi nädalalõpul reisi sõprade juurde ja osales iga kuu teisel reedel pastoraadis toimuval Checkpoint’il, mis seekord kandis pealkirja «Millist maski kannad sina?».
Vahetu suhtlemine arendab kogudustevahelist sõprust ja aitab aktiivse hoida noortetöö Lääne-Nigulas, kinnitab koguduse õpetaja Leevi Reinaru. Külalised käisid ka Kullamaal ja Märjamaal.

TEEME-~1Kodukoht kaunimaks!
Alates üleeilsest saab end taas kirja panna üle-eestilistele koristustalgutele «Teeme ära!» 4. mail. Toimuvate talgute seast leiab igaüks endale kindlasti meelepärase objekti, kus käed külge lüüa.
Talgupaigana on end sel aastal registreerinud näiteks Paldiski ja Puhja kogudus, koristatakse kirikut ja selle ümbrust.
Nagu juba tavaks saanud, saab appi minna kalmistutele. Nimekirjast võis leida Jüri, Ilumäe, Kose surnuaia, aga ka Laiuse kirikupargi ja Kanepi köstrimaja. Erilise ettevõtmisena jäi silma võimalus osaleda Järva-Jaani pastoraadis vana mööbli parandustalgutel.
Katuseehituse jälgi kutsutakse koristama ja pinnast tasandamaPöide kiriku juurde. See on hea võimalus pühakojaga tutvust teha.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)