Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

27.02.2013 | | Rubriik: Uudised

Kirjanik Enn Nõu sai auhinna
Jaan Krossi kirjandusauhinna tänavune laureaat on kirjanik Enn Nõu (fotol), kes sai auhinna dokumentaalromaani «Vabariigi pojad ja tütred» eest. Auhinda, mille rahaline väärtus on 1500 eurot ja sellega kaasneb unikaalne mälestusplaat, annab välja Jaan Krossi Sihtasutus.
Triloogia «Vabariigi pojad ja tütred» ilmus Eestis aastatel 2010–2012. Romaani enam kui 1200 leheküljel antakse autori perekonnaliikmete elulugude kaudu ajalooliselt tõene ja kirjanduslikult haarav pilt eesti inimeste saatusest 20. sajandil.
Enn Nõu on sündinud 1933. aastal Tallinnas, elab alates 1944. aastast Rootsis. Ta on lõpetanud Uppsala ülikooli ja tegutsenud aastakümneid kopsuarstina. Enn Nõu on üle poole sajandi olnud abielus kirjanik Helga Nõuga, kellega tal on kolm last.
2010. aasta augustis portreteeris Eesti Kirikus kirjanikepaari kui Uppsala eesti koguduse nõukogu liikmeid Tiiu Pikkur. Loos ütleb Enn Nõu: «Kui praegu eestlased kodumaalt välja lähevad, siis ei hakka ju keegi neid väliseestlasteks kutsuma. Minult on küsitud, kas mul on pagulaskirjandus ja eesti kirjandus kodus eraldi riiulitel. Vastan alati, et mul ongi ainult eesti kirjandus.»

Altarikate Peterburi Jaani kirikule
Valmimas on violetsed altari- ja kantslikatted Peterburi Jaani kirikusse.
Katete autor on tekstiilikunstnik Reet Talimaa ja tehtud on katted lipuvabrikus. Tegemist on neljanda katetekomplektiga, varem on valminud valged, punased ja rohelised katted.
MTÜ Peterburi Jaani Kiriku Fondi kontole 221013842966 oodatakse jätkuvalt annetusi nii altarikatete kui ka oreli jaoks.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)