Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühiuudised

02.01.2013 | | Rubriik: Uudised

Positiivseid arenguid Peterburis
Peterburi eesti Jaani kogudus sai 12.12.2012 Peterburi linnavalitsuse linnavarahalduse ametilt kirjaliku teate, kus antakse juhised kõigi vajalike dokumentide, sh internetiviite edaspidiseks muutmiseks seoses koguduse maa ja kinnisvara üleminekuga linnalt koguduse omandusse.
Nüüd saab eesti kogudus ajaloolise kirikuhoone omanikuks pärast kolmteist aastat kestnud pingutusi taotlemisel. «Paljude eestlaste ühistöö ja Eesti riigi vahenditega korrastatud majas tegutseb eesti kirik-kultuurikeskus,» rõõmustab Jüri Trei, Peterburi Jaani kiriku fondi esimees.

Ühendus Naised Teoloogias pidas täiskogu
Jõulukuise koosoleku päevakorras oli anda ülevaade ühenduse hetkeolukorrast, kinnitada aastaaruanne ning valida juhatuse uued liikmed. Õpetaja Hedi Vilumaa, kes on viimased kümme aastat ühendust juhtinud, palus seoses oma õpingute jätkamisega doktorantuuris taandada ennast juhatuse esinaise kohalt.
Viieliikmelisse juhatusse valiti kolmeks aastaks Anne Kull, Kristi Sääsk, Kerstin Kask, Hedi Vilumaa ja Miina Piir; juhatus valib esinaise oma järgmisel koosolekul.
Ühenduse ridadesse kuulub eelmise aasta seisuga 45 EELK liiget. Tegutsetakse vabatahtliku ühendusena, mille põhikirjaliseks ülesandeks on toetada ja ühendada naisteolooge ja -vaimulikke Eestis, toetada naiste osalemist kirikutöös ja ühiskondlikus elus ning teha koostööd samalaadsete organisatsioonidega üle maailma.
Eelmise aasta suuremateks üritusteks oli 4. rahvusvahelise naisteoloogide konsultatsiooni korraldamine Tallinnas, ettekandekoosolek «Tööstress ja läbipõlemine töös inimestega» ning retriit «Ja mina annan teile hingamise IV».

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)