Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

16.11.2010 | | Rubriik: Uudised

 EELK XXVIII kirikukogu 3. istungjärk
Järgmisel teisipäeval, 23. novembril koguneb Tallinnas usuteaduse instituudi (fotol) ruumes kirikukogu.
Kavas on EELK 2011. a eelarve eelnõu lugemine, arutamine ja vastuvõtmine, EELK meediastrateegia kujundamise eelnõu arutelu ja vastuvõtmine. Vaimulike hingehoiuga seotud arutelu juhib piiskop Einar Soone.
EELK meediaplaani kohaselt kaalutakse infoportaali loomist ja plaanitakse luua konsistooriumi juurde avalike suhete juhi koht, kelle ülesandeks saab muu hulgas EELK ametlike seisukohtade pidev avaldamine meediale, EELK tegevusvaldkondade kõneisikute määramine ja meediamonitooring.
 LNÜ kohtub Tartus noortega
Reedel, 19. novembril kohtuvad Tartus EELK Laste- ja Noorsootöö Ühenduse esindajad ning Tartu praostkonna koguduste noortejuhid ja noored.
Kavas on kõnelda LNÜ laienemisest, tööpõhimõtetest ja arutada, kuidas kirik­liku laste- ja noorsootööga ühiselt edasi minna.
Laste- ja noorsootöö ühendusse kuulub ligi 80 noort Eesti eri paigust; ühenduse tööd koordineerib tegevjuht, kellel on abiks kuueliikmeline juhatus. 
Pereraadio venekeelne töö on kaugele kuulda
Juba mõnda aega on Tartu Pereraadio venekeelne sõsarprogramm Semeinoje Radio eetrivalmis saanud Narvas.
Pereraadio peatoimetaja Mare Pihlaku sõnul on alati hea tagasisidet saada, eriti siis, kui tänulik inimene ise kohale tuleb.
Niisugune tore sündmus leidis aset paar nädalat tagasi, kui moskvalanna Svetlana tuli vaatama, kuidas siinsed raadiosaated, mida ta oma kodus kuulab, sünnivad, ja kuidas teevad oma tööd need inimesed, tänu kellele programm kuuldavaks saab.
«Olles meie raadio kuulaja, omamata ühtegi sidet eestlastega, hakkas ta ise neid sidemeid otsima,» kommenteeeris Pihlak.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)