Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

09.11.2010 | | Rubriik: Uudised

 Koostööpartnerite konverents Norras
Stavangeris peeti Norra misjoniseltsi koostööpartnerite konverents, kus EELK esindajana oli kohal misjonikeskuse juhata Leevi Reinaru, kes on pildil koos Jaapani luterliku kiriku presidendi Shiego Sueoka ja tema abikaasaga.
Tulevikuvõimalusi arutasid enam kui kahekümne riigi esindajad, kus Norra misjoniselts tööd teeb. Norralased toetavad Mustamäe koguduse rajamist. Edaspidi on neil kavas laiendada EELKga koostöövaldkondi.
 Vaimulikule muusikale tuli Narvast lisa
Oktoobri lõpupäevil esitleti Narvas koguduse noortekoori Alfa & Omega esikplaati «Veidikene valgust» (fotol). Kümme aastat tegutsenud koori juht Tuuliki Jürjo ütleb, et plaadil on salvestatud eri stiili muusikat: koraale, osi tema loodud «Maarja missast», tuntud vaimulikke laule Peeter Hamburgi seades.
Plaat on salvestatud suvel Aleksandri Suurkirikus, mille väga hea akustika annab helikandjale lisaväärtuse. Plaadi on sisse laulnud üheksa kooriliiget.
Vastilmunud CDd saab osta Tartu Pauluse raamatupoest ja kirikumuusika liidust.
Tähistati Gustav Adolfi päeva
Laupäeval oli Tallinnas Rootsi-Mihkli kirikus kontsertjumalateenistus, millega märgiti Rootsi kuninga Gustav II Adolfi tähtsust ajaloos. Ta on olnud oluline persoon ka Eestis Tartu ülikooli ja gümnaasiumi asutajana Tallinnas ning oli koguduse õpetaja Patrik Göranssoni sõnul hea kristlasena teistele eeskujuks.
Päeva tähistati Tallinnas kümnendat korda. Jumalateenistusel teenisid emeriitpeapiiskop Kuno Pajula ja emeriitpeakaplan Tõnis Nõmmik, muusikalist külakosti pakkus kaitseväe orkester.
Jumalateenistusel kogutud annetustega toetatakse rootsi koguduse Peterburi Püha Katariina kiriku restaureerimist.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)