Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

26.10.2010 | | Rubriik: Uudised

 Kõlaaken prooviks
Tartu Peetri kiriku torni paigaldati 8. oktoobril pühakoja linnapoolsesse külge prooviks uus kõlaaken (fotol). Kaldribadega ja eemal­datava paneeliga luugi kujundas, valmistas ja paigaldas Toomas Mäeväli.
Kui aastakümneid nägid linna suurima kiriku kellatorni avad üsna koledad välja, siis nüüd, kui kogudus ja linnarahvas uue lahendusega rahule jääb, vahetatakse kõik kellakoja luugid sarnaste vastu välja.
 Talvekirik valmis
Simuna kogudus tähistab kiriku nimepäeva suure rõõmu ja väärikusega – põhjalikult uuendatud kogudusemaja (fotol) ja sinna kavandatud talvekiriku pühitsemisega. Et rohkem rahvast tähtsast sündmusest osa saaks, on teenistus lükatud laupäevale, 30. oktoobrile.
Kell 14 kirikus algaval jumalateenistusel jutlustab Soome Herttoniemi sõpruskoguduse õpetaja Veijo Vatka, kaasa teenib ja kogudusemaja pühitseb emeriitpeapiiskop Kuno Pajula. Kell 17 on aga Avanduse mõisa saalis kontsert, kus esineb Herttoniemi koguduse ansambel.
Hüvastijätt kogudusega
Selle aasta algusest ka Tartu Peetri kogudust teenima asunud õpetaja Ants Tooming peab sel pühapäeval algusega kell 14 viimase teenistuse Kolga-Jaani kirikus, et anda koguduse teenimine üle uuele õpetajale Peeter Partsile. Ühtlasi peab kogudust kümme aastat teeninud õpetaja jutluse.
Jumalateenistusel osalevad Viljandi praost Marko Tiitus, Ants Toominga ametikaaslased, lahkumisteenistusele on kutsutud ka Viljandi maavanem Lembit Kruuse. Pidulikule teenistusele järgneb koosviibimine rahvamajas.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)