Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Lühidalt

25.05.2010 | | Rubriik: Uudised

Kõneks oli kaadriotsing
Piiskopliku nõukogu koosoleku päevakavas oli ühe punktina kaadriotsing. Ettekande tegi Eesti kaitseväe värbamisosakonna juhataja Lauri Kurvits, kes on ühtlasi Tallinna Kaarli koguduse diakon. Ta tutvustas põhimõtteid, kuidas üldse otsitakse töötegijaid. Ettekande eesmärk oli leida võimalusi saamaks kirikutööle vaimulikke ja teisi vajalikke töötegijaid.
Sekretariaadi juhataja Ülle Keel tutvustas konsistooriumis kasutatavat dokumendihalduse programmi Amphora ja assessor Ove Sander rääkis laste- ja noorsootöö ühenduse restruktureerimisest. Veel oli kõneks peapiiskop Andres Põderi osavõtt Soome uueks peapiiskopiks valitud Kari Mäkise ametissepühitsemise talitusest.

Valga praostkonnal külalised
20. mail saabusid Eestisse sõbrad Soome evangeelsest luterlikust misjoniühendusest Kylväjä, et taas külastada koostööpartnereid Valga praostkonnas. Misjoniühendus Kylväjä on aastaid toetanud praostkonda oma töötegijatega, kes peavad külades pühapäevakooli tunde, aga ka materiaalselt.
Ühing toetas ka laupäeval Puhjas peetud praostkonna lastekooride laulupäeva (fotol rongkäik), kus ka külalised esinesid. Pühapäeval saadi osa jumalateenistustest Elvas ja Karulas.

Puuetega inimeste tänujumalateenistus
Eestis on rahvusvahelisel oikumeenilisel liikumisel Usk ja Valgus kaks kogukonda: Kuressaares ja Rakveres. Kuressaare vaimupuudega noorte, nende perede ja sõprade kogukond asutati seitse aastat tagasi ja seda tähistati 15. mail Kuressaare Laurentiuse kirikus. Jumalateenistuse viisid läbi Tauno Toompuu, Elve Bender, Anti Toplaan ja kogukonna kaplan Katrin Keso-Vares. Kogudus etendas 5000 mehe söötmist (fotol).
Jumalateenistusel osales ka liikumise Põhjavalguse provintsi koordinaator Aslaug Espe Norrast.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)