Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Konsistoorium otsustas muuta koguduse nime

22.05.2002 | | Rubriik: Uudised

Tallinna Pühavaimu koguduse taotlusel muutis konsistooriumi täiskogu maikuu istungil koguduse nime. Uus nimi on Püha Vaimu kogudus, nii kirjutati kuni 1970ndate lõpuni. Koguduse nime on aegade jooksul kirjutatud õige mitut moodi, nt Püha-Vaimu, Püha Waimu. Õpetaja Gustav Piiri sõnul soovitasid keeleteadlased kirjutada kiriku nime kahe sõnaga, mis on ka Piibli järgi õige.
Konsistoorium otsustas kinnitada õpetaja Jaan Lahe ja Heli Viinalassi EELK XXVI Kirikukogu liikme asemikeks Lääne-Harju praostkonnast. Kinnitati ka palga- ja pensionitoetuskassa eestseisuse uus koosseis: Jaan Kiivit, Joel Luhamets ja Jaan Tammsalu, liikme asemik on Mart Salumäe.
Otsustati Avinurme koguduse teenimine: seoses emerituuri arvamisega on õpetaja Edgar Serm alates 1. juunist vabastatud koguduse teenimisest ja praost Joel Luhamets samast kuupäevast alates kuni uue õpetaja ametisse asumiseni koguduse hooldajaõpetaja.
Kirikuvalitsus otsustas määrata järgmise õppeaasta pastoraalseminari õppekohtade arvuks kaheksa. Pro ministerio eksam toimub 11. juunil ja eksam pro venia concionandi 25. ja 26. juunil.
EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)