Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Kohtudes maavanematega

20.04.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

Maavanemad kohtumisel konsistooriumis.  Arho TuhkruPeapiiskop Andres Põderi kutsel kirikuvalitsuses viibinud maavanemad kinnitasid omavalitsuste soovi teha kogudustega koostööd.
Konsistooriumi avalike suhete spetsialist Arho Tuhkru kinnitusel kulges koosviibimine, mille eesmärgiks oli vahendada kahepoolset informatsiooni ning vaagida maakonna ja kiriku koostöövõimalusi, soojas õhkkonnas.
Maavanemate kinnitusel on omavalitsuste suhted kohaliku kogudusega head. Soovitusena lisati, et kogudused panustaksid rohkem projektide kirjutamisse erinevatest fondidest raha leidmiseks. Nenditi, et seda võimalust ei kasutata igal pool veel piisavalt.
Nõupidamisel osalesid ka kantsler Urmas Viilma ning konsistooriumi diakooniatalituse juhataja Avo Üprus.
Ettepanekud, mida kiriku esindajad maavanematele tegid, leidsid Üpruse sõnul tunnustust. Näiteks pooldati ideed kaasata maakonna arengukava koostamisse kirik. Samuti püütakse kaasa aidata riikliku programmi «Pühakodade säilitamine ja areng 2003–2013» teostamisele, jälgides oma haldusalas sakraalhoonete olukorda, tööde läbiviimist ja rahastamist.
Kinnitati valmisolekut toetada pühakodade ohutuse tagamist ning koordineerida usu­lis-rahvuslike mälestus­mär­­kide (Vabadussõja ja küüditamise mälestusmärgid, sur­nuaiad ja kabelikohad) hooldamist, kaitset ja tutvustamist. Osapooled leidsid, et omavalitsuse ja kiriku koostöö ja informatsioonivahetuse tõhustamiseks on mitmeid võimalusi.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)