Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikukogu pidas korralise istungjärgu

28.11.2012 | | Rubriik: Uudised

Eile, 27. novembril toimus EELK XXVIII kirikukogu 8. istungjärk, kus olulisemate päevakorrapunktide all menetleti haridusassessor Ove Sandri avaldust ametikohalt vabastamiseks ning kiriku 2013. aasta eelarvet. Revisjonikomisjon esitas kirikukogule EELK 2012. a korralise revisjoni aruande-akti.
Sisutihe päev sai alguse jumalateenistusega Tallinna Püha Vaimu kirikus, kus kirikukogu liikmetest kogudust teenisid peapiiskop Andres Põder ja assessor Tiit Salumäe. Mälestati igavikku kutsutud peapiiskop emeeritus Kuno Pajulat ja õpetaja Illar Hallastet.
Lõuna ajal esitleti Püha Vaimu kirikus nägusa kujundusega väikeses formaadis Piiblit, nn leeripiiblit, mille valmimisele on kaasa aidanud Espoo toomkogudus Soomest, Soome Piibliselts ja Eesti Piibliselts ning EELK. Mõeldud on see kogudustele oma leerilaste jaoks.
Kirikukogu on EELK kõrgeim seadusandlik ja korraldav organ, kelle otsused on kohustuslikud tervele Eesti luterlikule kirikule. Kirikukogu kutsub kokku peapiiskop. Korralised istungjärgud toimuvad kevadel aprillis ja sügisel novembris. Kirikukogu liikmed on ameti poolest peapiiskop, piiskop, konsistooriumi assessorid ja kantsler ning praostkonna praost, valitavad liikmed on iga praostkonna sinodi poolt oma liikmete hulgast valitud kolm esindajat. Lisaks nimetab peapiiskop kirikukogusse kaks kaplanaatide esindajat.
Kirikukogu korralise istungjärgu täpsemat ülevaadet pakume järgmises, 5. detsembril ilmuvas Eesti Kirikus.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)