Esileht » Uudis » Esileht »

Kirikujuhid käisid presidendil külas

07.04.2004 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Teisipäeval, 30. märtsil viibisid Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikute juhid ja sekretariaadi töötajad külaskäigul Kadriorus vabariigi presidendi Arnold Rüütli juures.
Kohtumise algatanud president Rüütel tunnustas algussõnavõtus Eesti Kirikute Nõukogu ja selle liikmeskirikute rolli Eesti ühiskonna arengus taasiseseisvumisest alates.
Kirikujuhtide kahetunnine kohtumine presidendiga keskenduski riigi ja kiriku vahelistele koostöövõimalustele Eesti elu probleemide lahendamisel, seda esmalt ühiskonna väärtushinnangute osas.
Pikalt leidis ühise jututeemana tähelepanu koolide ning hariduse, aga ennekõike kasvatusega seonduv. Mööda ei mindud religiooniõpetuse kohast Eesti koolis.
President Arnold Rüütli hinnangul on religiooniõpetus teadmiste vahendamine eluks – see tõstaks Eesti noorte silmaringi ning aitaks kaasa jätkusuutlike väärtushinnangute levikule. Religiooniõpetusest kõneldes meenutas president oma lapsepõlvekogemust usuõpetustundidest.
Kirikujuhid ja president olid ühel nõul selles, et kirikud ja riik peaksid ühiselt võitlema alkoholismi ja meelemürkide leviku vastu. Täna on meedial, kas või alkoholi- ja tubakareklaamide kaudu oma osa ebatervislike eluviiside kasvus. Ehk saaks aga vastupidi propageerida tervislikku elustiili samu kanaleid mööda?
Pikemalt kõnelesid president Rüütel ja EKNi esindajad abielu ja perekonna väärtustamise vajadusest. Lagunenud perekonnad on kasvupinnas laste edasijõudmatusele koolis ja erinevat laadi sotsiaalsetele probleemidele. Arnold Rüütel tõdes muret abortide kõrge osakaalu pärast Eestis. Mure selleski, nagu tõdeti, on ühine kirikute omaga.
Eesti Kirikute Nõukogu president piiskop Einar Soone sõnas, et kirikute ja riigi koostöös on saavutatud tänuväärselt palju näiteks kirikuhoonete renoveerimisel, kontserdielu elavdamisel ja kriminaalpreventsiooni vallas.
Siiski on kindlasti veel palju ühishuvisid nii üleriiklikul kui kohalike omavalitsuste tasandil, milliseid peaks jätkuvalt kaardistama ning mille kallal töötama ka presidendi ja kirikujuhtide koostöökohtumiste kaudu, millised president Rüütli hinnangul võiksid edaspidi toimuda paar korda aastas.
Tauno Teder

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)