Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikud on teelistele avatud

29.05.2013 | | Rubriik: Uudised

teeliste_kaas_2013«Teeliste kirikud» (kaanepilt fotol) on Eesti Kirikute Nõukogu kultuuriturismialane ja mittetulunduslik projekt, mille eesmärgiks on tutvustada nii Eestit külastavale turistile kui ka kohalikule reisihuvilisele avatud, kauneid ja unikaalseid Eesti sakraalhooneid: kirikuid, kabeleid, palvemaju ja kloostreid.
Avatud kirikuid tutvustavad pildimaterjaliga illustreeritud tasuta jagatav teatmik ja veebilehekülg aadressil www.teelistekirikud.ekn.ee. Trükises leiab eesti ja inglise keeles enamiku Eesti pühakodade kontaktandmed, jumalateenistuste ja palvuste algusajad ning ülevaate kirikutega seotud majutuspaikadest. Pühakodade juurde on märgitud avatud kiriku kontakttelefon juhuks, kui teeline soovib oma külaskäigu aja eelnevalt kokku leppida.
Teeliste kirikute kodulehelt saab informatsiooni avatud pühakodadest lugeda peale eesti keele ka inglise, saksa, soome, vene, rootsi ja prantsuse keeles.
Projekti valmimisele on kaasa aidanud muinsuskaitseamet, Raadio 7, Tartu Pereraadio, Eesti Piibliselts, Logo­life, Zuups, trükikoda Pajo, Regio Atlas, Halinga vald, Märjamaa vald, Kambja vald, Kiviõli linn, Jõgeva linn, Tõrva linn, Tartu linn, Tartumaa Omavalitsuste Liit, Tallinna Toompea Kaarli kogudus, Kuressaare Laurentiuse kogudus, Valjala Martini kogudus, Pirita klooster, Kihelkonna kogudus, Pilistvere Andrease kogudus, Palamuse Püha Bartholomeu­se kogudus, laagrikeskus Talu, Torma Maarja kogudus, Püha Jakobi kogudus, Kuressaare Siioni koguduse Pähklimäe laagrikeskus.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)