Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Kirikud nõuavad relvarahu, läbirääkimisi ja abi Kaukaasia aladele

21.08.2008 | | Rubriik: Uudised

Kirikute Maailmanõukogu ja Euroopa Kirikute Konverents on ühises avalduses väljendanud muret vägivallasündmuste pärast Kaukaasias, teatati läinud nädalal Kirikute Maailmanõukogu pressiteates.
Kirikuliidud on ka palunud abi Kaukaasia konflikti ohvritele. Sõjas, mis algas 6. augustil, on hukkunud sadu inimesi, kümned tuhanded on pidanud põgenema, majad ja vara on hävinud sõjategevuse tõttu.
«Vägivalla kasutamine konfliktsetes piirkondades Lõuna-Osseetias ja Abhaasias on nõudnud nii tsiviilelanike kui sõjaväelaste elusid, ohustanud probleemse piirkonna turvalisust ja äratanud uusi hirme,» öeldakse avalduses.
Avalduses ühinetakse Vene õigeusukiriku, Gruusia õigeusukiriku ja Gruusia baptistikiriku nõudmistega. Eelnimetatud kirikud on nõudnud tulevahetuse lõpetamist, konflikti lahendamist läbirääkimiste teel ja kiiret abi neile, kes on kannatanud tekkinud olukorras. Ka teisi kirikuid kutsutakse üles sõsarkirikuid toetama nende rahupüüdlustes.
Nõutakse sõjaliste jõudude taandumist nendele positsioonidele, kus nad olid enne rünnakute algust. Öeldakse ka, et oleks hea, kui lahendusteni jõutaks Euroopa juhtimisel. ÜROlt loodetakse piirkonna puutumatuse ja Gruusia poliitilise sõltumatuse tagamist.
60 aastat tagasi loodud Kirikute Maailmanõukogu on oikumeeniline ühendus, mis ühendab 349 protestantlikku, õigeusu, anglikaani ja teisi kirikuid üle maailma, esindades ühtekokku 560 miljonit kristlast enam kui 100 riigis.
Toetusi üle maailma
Ka paavst Benedictus XVI kutsus üle-eelmisel pühapäeval Gruusiat ja Venemaad Lõuna-Osseetia pärast käivaid lahinguid lõpetama ning kannustas maailma liidreid konfliktile rahumeelset lahendust otsima.
Kannatanud rahvast on asunud abistama mitmed kirikud ja kristlikud organisatsioonid. Soome luterlik kirik on toetanud Kirikute Maailmanõukogu ja Euroopa Kirikute Konverentsi üleskutset ja Soome kiriku välisabi on annetanud 50 000 eurot humanitaarabitööks Gruusias.
Gruusia baptistikogudusi on asunud toetama ka Eesti EKB Koguduste Liidu kogudused. EEKBKL võrguväljaande teatel on võimalik teha annetusi nende pangakontole, kust abiraha kantakse edasi Gruusia Baptisti Liidu rahvusvahelisele pangaarvele.
EK
Allikad: WCCe-news, Soome kiriku infokeskus

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)