Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirik mõtleb rahva tulevikule

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

 Sel reedel, 19. novembril algusega kell 11 toimuv neljas kristlike väärtuste konverents «Kristliku rahvuskultuuri tulevikust» keskendub küsimusele, kuidas tagada eesti keele, rahvuse ja kultuuri jätkusuutlikkus.
«See ülesanne on kirjas juba meie riigi põhiseaduse preambulas, aga kuidas seda praktiliselt teha, just selle üle tahame eeloleval konverentsil nõu pidada,» selgitab Eesti Kirikule peapiiskop Andres Põder (fotol). Kirik soovib peapiiskopi sõnul juhtida ühiskonna tähelepanu tõsiasjale, et eesti rahvuse ja rahvusliku kultuuri juured on kristluses, mis põhjendab kiriku rolli olulisust ka tänapäeval samade väärtuste edasipüsimise hoidmisel.
Seda mõtet toetas ka vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, kes 13. novembril Tallinna piiskoplikus toomkirikus toimunud Välis- ja Kodu-Eesti kiriku nähtavat ühtsust kinnitava lepingu sõlmimisel kinnitas: «Meie rahva ja riigi ning luterliku kiriku saatus on üksteisega läbi aja tihedalt seotud. Kirik oli osa meie kultuurilisest ärkamisest, ta on pakkunud kodutunnet ning olnud teenäitajaks.»
Erinevalt eelmistest aastatest korraldatakse tänavune kristlike väärtuste konverents koostöös põhjanaabrite soomlastega kahe 2011. aasta kultuuripealinna egiidi all. Turus peeti oktoobri algul kultuurifoorum, kus kõneldi religioonist kui kultuuri kandjast. Tallinnas riigikogu konverentsisaalis jätkatakse laia küsimusteringiga.
Näiteks vaagitakse, millise pildi annab kool kiriku kohast rahva elus; kuidas tagab riik kultuuriväärtuste, teiste hulgas kirikute kaitse; kuivõrd kajastab avalik-õiguslik ringhääling kristliku kultuuri teemasid. Lisaks peaettekandjatele dr Olga Schihalejevile, Kalev Uustalule, Mitro Repole ja dr Vesa Hirvonenile saavad sõna erakondade esindajad. Paneeldiskussiooni juhib Tallinna toomkoguduse juhatuse esimees Indrek Treufeldt.  
Eesti Kirik