Esileht » Uudis » Esileht »

Kammerkoor Hispaaniast tagasi hõbemedaliga

19.10.2010 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Koorijuht Piret Aidulo tunneb rõõmu hõbemedalist. Daisy LappardTallinna Kaarli koguduse kammerkoor Canorus osales koorifestivalil Barcelonas.
Konkurss toimus Santa Maria del Pi katedraalis ja seal osales koore Itaaliast, Venezuelast, Lõuna-Aafrika vabariigist, Argentinast, Leedust ja kaks koori Eestist.
Mõte ennast proovile panna tuli Canorusel pea aasta tagasi. Koorijuht Piret Aidulo asus otsima sobivat festivali, mis ei toimuks liiga kaugel ja sobiks meie väiksele koorile. Ei läinudki palju aega, kui õige oli leitud. Otsus Barcelonasse minna tehtud, ei jäänudki üle muud, kui kava kokku panna ja harjutama asuda.
Festival «Euroopa ja tema laulud» oli orienteeritud rahvaviisidele. Kirikukoorina sobisid meie kavva hästi vara­kristlikud rahvalaulud, neid ja veel muudki me ka esitasime. Barcelonas kohapeal tegime proove hosteli kitsastes tubades, külg külje kõrval, lehvikutega õhku liigutades. Paar proovi oli ette nähtud ka kirikus, kuid seal anti selleks aega vaid loetud minutid.
Kõige raskem oli vast kuulata Pireti õpetussõnu, mis keelasid enne võistlust minna ujuma või süüa jäätist, juua külmi jooke. Samuti tahtsime võimalikult palju näha, linnas ringi käia ja poole ööni üleval istuda. Võistlushetk jäi õhtusele ajale ning paljud olid selleks ajaks päevastest elamustest päris väsinud. Mõned haiged kurgud turgutati siiski üles ja laulma me läksime.
Meie koorile oli see esimene konkurss üldse ja seepärast üsna hirmutav. Piret oli meiega palju vaeva näinud ja kõigi ühine soov oli ennast võimalikult heast küljest näidata. Ometi hakkasid lavale astudes paljudel jalad värisema ja eks seda oli kuulda hääleski. Peale esinemist tabas koori aga suur kergendus ja nii tuli tahtmine laulda veel ja veel.
Järgmiseks päevaks ette nähtud vabaõhukontserti ei kärsitud kuidagi ära oodata. Nii sündiski kiire otsus laulda väiksel platsil kiriku kõrval «Tuljakut», ja seda koos tantsuga. Sest kui ühes kooris laulavad ka mõned Leigarite tantsijad, tuleb kõik trumbid mängu panna. Rõõmu oli sellest ja järgmistest esinemistest küllaga nii meil kui kuulajatel.
Suur oli aga meie üllatus, kui autasustamise päeval Piretile hõbemedal kaela pandi. Pireti visa töö kooriga oli meid aasta jooksul kõvasti muutnud ja nüüd soovime saada veelgi paremaks. Ees on uued proovid ja esinemised ning seda kõike saadab rõõm koos laulmisest.
Daisy Lappard

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)