Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Jõgeva meeriks valiti teoloogist noorpoliitik

16.01.2013 | | Rubriik: Uudised

Möödunud aasta lõpusirgel lahvatanud võimutüli Jõgeva linnavalitsuses päädis läinud nädalal uue linnapea valimisega. 5500 elanikuga väikelinna meeriks valiti 2009. aastast abilinnapea ametis olnud Mihkel Kübar (fotol, 30), kes parteiliselt kuulub Isamaa ja Res Publica Liitu. Kirikulehe seisukohalt on huvitavaks faktiks, et vastne linnajuht on EELK Jõgeva koguduse liige ja teoloog, kes Tartu ülikooli usuteaduskonna lõpetas 2007. aastal.
Tartu ülikooli usuteaduskonna dekaani Riho Altnurme kinnitusel ei ole seni teaduskonna vilistlastest keegi veel linnapea ametiga rinda pistnud, küll töötatakse näiteks ministeeriumides. Usuteaduskonna vilistlased on piiskop Ago Lilleorg (EKNK) ja Ott Ojaperv ehk piiskop Eelija (EAÕK), samuti peakaplanid Taavi Laanepere ja Johann-Christian Põder.
Mihkel Kübar on sünnilt raplalane ning enne Jõgevale ametisse asumist töötas ta Põlva maavalitsuses nõunikuna. Seega on mees, kes praegu käib Jõgevale tööle Tallinnast, Eesti väikelinnade murede-rõõmudega aastaid kursis.
Eelmisel suvel Jõgeva linnapäevade lõpetamise jumalateenistusel jutlust pidades kinnitas toonane abilinnapea Mihkel Kübar, et me peaksime enda heaolu asemel rohkem teiste heaolu peale mõtlema: «Oma liigmateriaalses, individualistlikus käsitluses maailmast hoolime me küll oma isiklikust elust, vähem elust enda ümber.» Linnajuht avaldas kantslist lootust, et ehk «laseb Jumal tänasel päeval oma vaimu meie linnakese peale laskuda ning inimesed leiavad üles usu kõigekõrgemasse ja läbi tema endasse ning saame minna ühiselt nii inimestena kui linnana helgema tuleviku poole».
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)