Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Ilus tahtmine kokku saada

19.01.2011 | | Rubriik: Uudised

Iga-aastast vaimulike konverentsi peetakse 25.–26. jaanuarini Audrus. Seekord on teemaks palve ja vaimulik kasvamine. Eesti Kirik küsis vaimulike konverentsi juhatuse liikmelt Jaan Tammsalult, kas kõik on juba valmis.
Jaan Tammsalu: Juhatuse liikmena vastutan paljude praktiliste asjade eest ja võin öelda, et olen õnnelik. Ma ei mäleta, et kunagi varem oleks vaimulike konverentsile registreerumine olnud nii aktiivne. Tänaseks on teada 127 inimese osavõtt.
Rõõmuks on teinegi põhjus. Selle aasta teema on väga vajalik. Küllap oleme kuulnud, et väljaspool kirikut olijatel ja vahel ka kirikuliikmetel on kiriku suhtes väga erinevaid ootusi. Olen kuulnud ka Eesti juhtide suust kurtmist, et kirik tegeleb liiga vähe eluheidikutega. Loomulikult võiks üks terve ja tegus kirik tegelda paljude asjadega, kuid kirik kaotab oma mõtte ja eksisteerimise õiguse, kui meie palved vaikivad ja kui kängub meie vaimulik kasvamine.
Selle aasta konverentsi erilisus on ehk selles, et oleme kutsunud enda keskele enam kui enne erinevate konfessioonide vaimulikke. Õpime neilt ja jagame nendega seda, mis meil on head. Kohale on lubanud tulla ja meie konverentsi rikastada piiskopid Eelija õigeusu ja Ago Lilleorg nelipühi kirikust, Meego Remmel ja Tõnu Lehtsaar baptistide ning Tõnu Kuusemaa metodistide hulgast ja meie anglikaanidest sõbrad Rochesterist.
Toetusfondi juhatajana on mul rõõm sellest, kui paljud vaimulikud on andnud seekord oma allkirja nende vaimulike toetuseks, kes vääriksid nende meelest aasta vaimuliku tiitlit. Esitatud kandidaadid on Joel Luhamets, Katrin-Helena Melder, Leevi Reinaru, Joel Siim, Jaan Tammsalu ja Tauno Toompuu. Leian, et olen sattunud väga heasse seltskonda. Konverentsil valitakse kuuest kaks, kuid juba see, et sinu ametivennad ja -õed on leidnud, et sa vääriksid aasta vaimulikuks nimetamist, on väga suur tunnustus.
Loodan, et kaks konverentsipäeva annavad paljudele vaimulikele jõudu ja rõõmu ja et kirik leiab uue ja ilusa hingamise.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)