Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Hommik, mis ühendas Lõuna-Eesti liidreid

09.01.2013 | | Rubriik: Uudised

Traditsiooniks on saanud ka palvushommikusöögile kogunemine Tartus, viimasel kolmel aastal laiemalt koos Lõuna-Eesti liidritega.

Hinnanguliselt kogunes eelmisel neljapäeval Atlantisesse hommikulauda sadakond inimest. Tulnuid tervitasid Tartu linnapea Urmas Kruuse, praost Joel Luhamets ning üks ürituse korraldajaist pastor Meego Remmel.
Oma tunnistuse usule tulemisest tegi Tartumaa ettevõtja Väino Põllumäe (fotol), kes andis oma elu Jumalale viis aastat tagasi ja on nüüd Salemi baptistikoguduse liige. Ta rääkis haigestumisest ning imelisest tervenemisest pärast ristimist. Elu koos Jumalaga muutis ka tema enda eluviise. Keeleteadlane Mart Rannut kõneles, et meie kujutlus maailmast ei pruugi alati kattuda maailma tegeliku olemusega, usus võime aga puutuda kokku kõrgema reaalsusega. Muusikat tegi Papibänd koosseisus Mart Jaanson, Naatan Haamer ja Joel Luhamets.
Lõuna-Eesti palvushommikusöögi eesmärk on usulisest kuuluvusest olenemata teenida Lõuna-Eesti liidreid, pakkudes kohtumisvõimalust heade mõtete jagamiseks ning omavaheliseks vestluseks, ühendamaks inimesi ja valdkondi, mida keegi esindab. Osalejate seas oli Lõuna-Eesti maavanemaid, linnapäid, linnavolikogude esimehi, riigikogulasi, kõrgkoolide rektoreid, kultuuritegelasi, haridusjuhte, ettevõtjaid ning vaimulikke.
Kell 10.30 mälestati minutilise mälestusseisakuga Vabadussõjas langenuid.
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)