Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Elmar Reinsoo Kihelkonna valla aukodanikuks

10.02.2009 | | Rubriik: Uudised

Vabariigi aastapäeval antakse Elmar Reinsoole (78, fotol) üle Kihelkonna aukodaniku austav nimetus koos 5000kroonise preemia ja tänukirjaga.
Kihelkonna vald annab aukodaniku tiitlit üle teist aastat. Aukodaniku nimetus antakse vallapoolse erilise austusavaldusena üksikisikule, kelle töö, tegevus ja isiklik eeskuju majanduse, kultuuri, hariduse, spordi, sotsiaal- või mõnes muus valdkonnas on pikema aja vältel silma paistnud erilise tulemuslikkusega ning kes on mõjutanud oluliselt Kihelkonna valla arengut.
Viimased kaheksa aas­tat on Elmar Reinsoo olnud emerituuris, aga jõudu mööda aidanud kogudusi teenida. «Taevaisa on tervist kinkinud ja saan olla abiks nii poeg Renele kui ka teistele vaimulikele koguduste teenimisel,» ütles Elmar Reinsoo, kes saadud aunimetusele mõtleb tänulikul meelel.
Elmar Reinsoo on üles kasvanud kristlikus kodus Nissi vallas. Enne kirikutööle tule­mist töötas ta autojuhina. 1968. aastal läks ta Ago Viljari kutsel Usuteaduse Instituuti kolmepäevasele jutlustajate seminarile ja edasi sai temast juba instituudis õppija. 1971. aastal saatis kirik Elmar Rein­soo pärast ordineerimist Kihelkonna ja Kärla kogudust teenima. Elmar Reinsoo on 15 aastat kandnud Saarte praostkonna praosti kohustusi, olnud tubli ehitaja, kes teinud kõvasti tööd oma kätega kirikute remondil ning Kärla pastoraadi ehitamisel, sõprussidemete sõlmimisel ja oiku­meenilises töös.
Enam kui poolsada aastat on Elmar ühist eluteed käinud koos abikaasa Helmiga. Perre sündis kuus last. Neist noorim, Rene Reinsoo on isa jälgedes käies samuti õpetajana Saaremaal teenimas Kihelkonna, Kärla ja Mustjala kogudust.

Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)