Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti Kirik teie postkastis

24.04.2013 | | Rubriik: Uudised

Aprillis käivitus kaks projekti, mille kaudu ajaleht Eesti Kirik jõuab kahe organisatsiooni toetusel enamate inimesteni.
Kuigi EELK ajaleht, on Eesti Kirik püüdnud oma võimaluste kohaselt hoida pilgu avarama ja jälgida ning kajastada ka seda, mis toimub Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikutes. Aastate jooksul on meil EKNiga olnud mitmeid ühisprojekte, mille tulemina on ilmavalgust näinud mõnigi ajalehe lisa. Seekord on EKN leidnud võimaluse toetada projekti, millega kuue kuu jooksul saavad Eesti Kiriku kõigi liikmeskirikute keskused, suuremad kogudused ja mõned organisatsioonid.
Eesti Kirik on taasolnud Eesti meediaturul 23 aastat. Leht on ainus laia levikuga regulaarselt ja massitiraažis ilmuv kristlik väljaanne, mille potentsiaali võiksid kristlased palju enam ära kasutada.
Teine projekt, mis käivitus tänu meie aastatepikkusele koostööpartnerile Martin Luther Bundile, võimaldab saada lehte soodustingimustel koguduste uutel valitud juhatuse või nõukogu liikmetel. Toimetus saatis kolmel korral EELK koguduste ja vaimulike listi kirja palvega teatada kahe inimese nimi ja aadress, kellele võiks Eesti Kiriku tellida. Vastuse saime 72 koguduselt. 94 kogudust jättis kirjadele reageerimata, nii käib kaks lehte nüüd kolm kuud koguduse aadressil.
Paljud kogudused tänasid suurepärase võimaluse eest uusi inimesi kirikus toimuvaga lehe vahendusel kurssi viia. Aga ühe maakoguduse juhatuse esimees saatis e-kirja pärast seda, kui kaks esimest ajalehte neile kirikusse olid jõudnud, ja küsis, mis toimub. Ei tema teadnud midagi, õpetaja polnud midagi kuulnud?! Ometi on tolle koguduse õpetaja väga aktiivne netikasutaja. Kas aga sisevõrgu kirjad jõuavad temani, seda toimetus ei tea.
Soovin kõigile uutele lehelugejatele kirgastavaid hetki Eesti Kirikuga ja usun, et jääme sõpradeks pikkadeks aastateks.
Sirje Semm,
peatoimetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)