Esileht » Uudis » Uudised »

EELK diakooniapäevad tulekul

16.11.2011 | | Rubriik: Uudised

Sel nädalalõpul, 18.–19. novembril toimuvad Tallinnas EELK diakooniapäevad, kus peetakse konverentsi ja tutvutakse teiste tehtuga.
EELK Usuteaduse Instituut on sel aastal kasutanud traditsioonilist diakooniakonverentsi vormi sooviga anda enam võimalusi omavaheliseks aruteluks ning praktikaga tutvumiseks.
Diakooniatöös proovitakse mõtestada ja mõista siinses ühiskonnas olemasolevaid probleeme ning aidata kaasa nende lahendamisele. Vaadatakse, kas ideed on leidnud oma koha ka EELK diakoonia arengukavas, kes on diakooniatöö tegija ja ideede tegelik teostaja ning kuidas arendada koostööd kohalikul ja rahvusvahelisel tasandil.
Peale ettekannete (Eesti areng ühiskonnapoliitilisest vaatenurgast; professionaalide ja vabatahtlike koostöö; EELK diakoonia arenguprogrammi käekäik) saavad kohalviibijad osaleda reedel, 18. novembril algusega kl 11 EMK Balti Misjonikeskuses peetaval päeval ka rühmatöödes, kus arutletakse erivajadustega inimeste võimaluste üle, vaadatakse diakoonia arengulukku, küsitakse diakooniatöö professionaalsuse ja vabatahtlikkuse järele ning vaadatakse, kuidas sujub koguduse koostöö kogukonnaga.
Laupäeval, 19. novembril kl 9 alustatakse Peeteli kirikus avapalvuse ja piiblitunniga ning seejärel saab iga registreerunu osaleda talle huvipakkuvas rühmas, kellega külastatakse teatud kindlat diakooniateenust pakkuvat asutust – nii on kavas minna AIDSi tugikeskusesse, Kristiine sotsiaalkeskusesse või lastekeskusesse Tähetorn.
Diakooniakonverents ja sellele järgnev seminar on pühendatud EELK Usuteaduse Instituudi 65. aastapäevale ning viiakse läbi koostöös konsistooriumi diakooniatalitusega.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)