Esileht » Uudis » Uudised »

Domus Petri Kogu pälvis tunnustuse

30.11.2011 | | Rubriik: Uudised

Möödunud nädalal Valgamaa MTÜde tunnustamisel pärjati aasta laureaadiks Domus Petri Kogu, mille tegevjuhiks on Ester Liinak.


Domus Petri Kogu on Valga Peetri-Luke koguduse osalusel asutatud avalikes huvides tegutsev heategevuslik mittetulundusühing, mille eesmärgiks on Valga kogudustele, linnale ja maakonnale vajalike kogukonnateenuste arendamine ja osutamine, millega aidatakse kaasa tasakaalustatud kogukonna loomisele sotsiaalse tõrjutuse vähendamise ning piirkondliku kultuuriidentiteedi süvendamise, hoidmise ja tutvustamise kaudu. Domus Petri Kogu tegutseb Valga koguduse majas (pastoraadis), kus on juba aastaid toitlustatud vähekindlustatud inimesi, samuti koolivaheaegadel vähekindlustatud ja riskiperedest pärit lapsi. 2007. aasta sügisest on pikaajalistele töötutele pakutud tööharjutust ja -praktikat. Tunnustuse saamiseks esitasid Domus Petri Kogu nii Valga linnavalitsus, töötukassa kui kliendid, kes Domus Petri Kogust abi ja tuge saanud.
Ester Liinaku sõnul on igapäevatöö üsna raske ning võib tekkida oht läbi põleda. «Ma loodan, et kunagi käivitub meie kirikus  supervisioonisüsteem, sest usun, et taolised probleemid on ka teistel, kes abistavates ametites tegutsevad,» tõdes Liinak, kes lisaks juhatuse liikme ja tegevjuhi ametile ise ka tööharjutusi juhendab. Loomulikult on ta väga rõõmus ja liigutatud, et taoline tähelepanu ja tunnustus Domus Petri Kogule osaks sai.  Valgamaal esmakordselt peetud tunnustusürituse «Märka tegusaid ühendusi» korraldasid Valga linna- ja maavalitsus, Valgamaa arenguagentuur, Kodukandi Ühendus, partnerluskogu ja Valga avatud noortekeskus.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)