Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Alustab järjekordne rühm usuõpetajaid

06.02.2002 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Neljapäeval, 7. veebruaril algab Usuteaduse Instituudis üldise teoloogia kursus, kus õppetööd alustab juba XI õpperühm.
Kursuse jooksul saadakse ülevaade usuteaduse kõigist valdkondadest alates sissejuhatusest teoloogiasse kuni eetika ja religioonipedagoogikani, mis on vajalik selleks, et üldhariduskoolide õpetajad saaksid teadmisi religioonist ning oleksid võimelised religiooniõpetust õpetama põhikoolis.
Kursus koosneb kaheteistkümnest kolmepäevasest õppesessioonist, mis kestab 2003. aasta kevadeni. Õppetöö toimub kord kuus neljapäevast laupäevani. Õppima asub 15 inimest, kes põhiliselt on üldhariduskoolide õpetajad, kuid on ka lihtsalt teoloogiast huvitatud inimesi.
Religioonipedagoogika projektijuhi Kerstin Kase sõnul on inimeste ootused ja motiivid kursusele tulles erinevad. «Mõni on lihtsalt huvitatud usuteadusest ja soovib sellega pisut tutvuda, et hiljem jätka pikemaid usuteaduse õpinguid,» sõnas projektijuht. Pärast kursuse lõpetamist on tavaline, et paar inimest on läinud teoloogiat õppima kõrgharidusena.
Üldine kursuse eesmärk ongi anda religioonialaseid teadmisi väga erinevatele asjast huvitatud inimestele. Kitsama suunitlusena nähakse siiski võimalust saada üldhariduskoolidesse religiooniõpetajaid. Kursusel pööratakse suurt tähelepanu iseseisvale tööle, lõpuks sooritatakse kõigis ainetes eksam.
Lõpetajad saavad tunnistuse, kus on kirjas läbitud ained. Pedagoogilise haridusega inimestel lisandub klausel, millega kaasneb õigus õpetada religiooniõpetust põhikoolis.
Erle Iher

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)