Esileht » Uudis » Uudised »

Äksi kirikus avatakse omanäoline näitus

10.09.2014 | | Rubriik: Uudised

Pühapäeval avatakse Äksi kirikus kahe naaberrahva koostöös sündinud näitus, mis aitab teaduslikult avada Piibli alglugusid.

Koguduse õpetaja Esa Pekka Luukkala selgitab, et koguduseliikmetel tekkis küsimus, kuidas saaks lastele või ka täiskasvanutele selgitada Piiblis kirjeldatud maailma loomist.
Kavandatud näituse jaoks saadi PRIAst Leader-meetme kaudu toetust. Abi otsiti Soomest (vaata www.luominen.fi ), kus selle teemaga on tegeldud, saadud materjalid tõlkis Esa Pekka eesti keelde. Kokku tuli kakskümmend plakatit, mis nüüd on kirikusse üles pandud.
Selgituse veeuputuse kohta annab näiteks klassikaline hiina keel, mida antakse edasi piktogrammiga. Sõna «laev» moodustub mitmest märgist, aga huvitav on asjaolu, et laevas on kaheksa inimest. Kas see on otsene viide Noa loole? Selliseid tähelepanekuid väga vanast hiina keelest on veelgi.
Esa Pekka lemmikplakat kujutab eri nahavärviga kaksikuid. Seda ja teisi plakatitel esitatud väiteid selgitab 14. septembri jumalateenistusele järgneval näituse avamisel kell 14 soome arst Pekka Reinikainen, teadlane, poliitik ja kreatsionist. Ta oli noorena ateist, pöördus usku ja on uurinud, kuidas loodus tunnistab Loojast. Sel teemal on ta kirjutanud kolm raamatut, mida saab ka kirikus uurida.
Esa Pekka ütleb, et Piibel on usaldusväärne, kui räägib, kuidas Jumal lõi maailma. Näitus osutab, et veeuputus on toimunud nagu ka muud sündmused, mis pühakirjas sees.
Kogudus loodab lisaks inimeste silmaringi avardamisele, et kui sealne piirkond jääaja keskusega on muutunud atraktiivseks, siis taoline näitus kutsub inimesi kirikusse astuma. Õpetaja sõnul on mõni kool juba teema vastu huvi tundnud. Kui aga keegi soovib, võib näituse lihtsasti ka mujale viia.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)