Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Viru-Nigulas saab sooja kirikusse 

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tauno Toompuu (vasakul) ja Andres Põder pühitsevad Viru-Nigula kiriku käärkambri talvekirikuks. Arhiiv.

Küünlapäeval pühitseti Viru-Nigula Püha Nikolause kiriku käärkamber talvekirikuks.

Praost Tauno Toompuu kõneles oma jutluses: „Küünlamaarjapäevaks nimetatud päeval meenutatakse seda sündmust, kui Maarja 40 päeva pärast Jeesuse sündi vastavalt Moosese seadusele tohtis taas pühakotta minna. Legendi järgi olevat siis kõik küünlad pühakojas põlema süttinud. On tähendusrikas, et just sel päeval saame pühitseda vastrenoveeritud Viru-Nigula kiriku käärkambri, sest seda küünlapäeva kui Maarja templisse minemise püha võiksime nimetada ka kirikusse tulemise pühaks. 

Maarja eeskuju näitab, et sellest ei piisa, et Jumal on kõikjal ja võimalus temaga koos olla, ka palves ja osaduses temaga saame olla igal pool. See vastrenoveeritud käärkamber Viru-Nigula kirikus on just selle pärast, et võimalus tulla kirikusse oleks kättesaadavam ja lihtsam. See on selleks, et inimestel oleks lihtsam tulla ja leida see lähedane ning eriline suhe oma Jumalaga. See on kui pesa, mis on valmistatud meile selleks, et saaksime siin toidetud, kinnitatud ja julgustatud ning võiksime igapäevaselt oma muude tegemiste ja ülesannetega paremini hakkama saada.“ 

Emeriitpeapiiskop Andres Põder meenutas, et tema Viru-Nigulas teenimise ajal oli see ruum pigem kolikamber, kuhu võõraid ei lubatud. Ta oli ääretult rõõmus selle üle, et nüüd on saanud sellest ruumist hubane, soe, valge pühakoda. Andres Põder meenutas, et mõned alustatud projektid jäid tema teenimise ajal ka lõpetamata, sest oli vaja suunduda järgmisesse kohta. Aga nendest meenutustest saime uusi projekti ideid, mida kogudus nüüd edasi arutab. 

Koguduse õpetaja Margit Nirgi sõnas, et ta on väga tänulik, et kogudus on palju vaeva näinud ja sellise suure tööga hakkama saanud. 

Projekti idee autor oli diakon Valdek Hang, kelle Viru-Nigulas teenimise ajal kirjutasime projekti taotluse Gustav Adolf Werki (GAW) fondile. Tänusõnad konsistooriumile, kes sellele projektile rohelise tule andis. 

Lisaks GAW fondile toetasid meid Viru-Nigula vallavalitsus, MTÜ Viru-Nigula Valla Toetusgrupp. Tänusõnad koguduse juhatuse esimehele Veiko Oderile, kes suhtles nii muinsuskaitseametiga, ehitajaga kui sponsoritega; Esta Oderile ja Viktoria Tammojale, kelle nobedate näppude abil valmis õpetaja Margit Nirgi juhendamisel viimane viimistlus. Renoveerimise maksumuseks kujunes 18 000 eurot.

Oleme koguduse liikmetega väga õnnelikud, et oleme saanud sellise ruumi, kus saab keskenduda Jumala sõna kuulamisele ega pea mõtlema külmatundele. Ja väga loodame, et nüüd leiab rohkem inimesi ka talvisel ajal tee pühakotta. 

Aili Ilves,

Koguduse liige,  Projektijuht