Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Vilistlased soovitavad Põltsamaa piiblikursust

/ Autor: , / Rubriik: Uudised / Number:  /

Piiblikursuse IV lennu lõpetajad Põltsamaa kirikus koos piiskop Joel Luhametsa, õpetajate Markus Haameri ja Kalle Kõivuga. Erakogu

Põltsamaa pastoraadis koos käinud täiskasvanute piiblikursuse IV lend on lõpetanud ja uue lennu registreerimine on alanud.

Alustajaid oli 14, lõpetanuid 12. Kõik kursuslased olid seekord naised seitsmest EELK kogudusest, enim Juurust (3) ja Põltsamaalt (3). Imelisel kombel olid 2/3 osalenutest otseselt või kaudselt seotud pedagoogi ametiga (endised või praegused õpetajad).
Piiblikursusel saadakse kokku üheksal korral, enamasti kuu viimasel reedel-laupäeval. Ühtekokku kuulatakse 54 akadeemilist loengut, kus lektoriteks peamiselt usuteaduse instituudi ja Tartu ülikooli usuteaduskonna õppejõud. Sel aastal astusid kursuslaste ette Eenok Haamer, Jaan Lahe, Urmas Nõmmik, Reijo Huuskonen (Soome piibliinstituut), Ain Riistan, Arne Hiob, Tauno Kibur, Joona ja Helene Toivanen, Peeter Paenurm.
Reede õhtu veedeti omakeskis ühtses osaduses, muresid ja rõõme jagades ning samuti Piibli salmide üle arutledes. Laupäeval kuulati kolme 1,5 tunni pikkust loengut, mida on parasjagu, et jõuda veel õhtuks koju pere või sõpradega aega veetma. Igal kuul käsitleti ühte kindlat teemat.
Augustikuine kokkusaamine kestab traditsiooniliselt kolm päeva, millest üks veedetakse vaatamisväärsusi külastades. Seekord siis Põltsamaa lossi muuseum, vanausuliste kirikud Peipsi ääres, Mustvee kirik, Kassinurme linnamägi ja hiis, Põltsamaa Sõpruse park.

Mida kursus osalejatele andis
Mari Põld (Juuru): Avardas minu teadmisi ja arusaamisi mitmetest usunditest ja usku puudutavates küsimustes. Huvitavad olid omavahelised arutelud.
Margit Teller: Mahukaid teadmisi ja oskusi aktiivse kristlasena elamiseks, kasvavat indu Sõna uurimisel, kaaskristlaste armastavat tuge. Oma teemat sügavalt tundvatelt lektoritelt sai vastuseid oma küsimustele. Oli isikliku usuelu analüüsi ja peegeldamise võimalus.
Anu Seppa (Tartu Pauluse): Kursus oli julgustav ja vajalik oma usuelu toetamiseks ja Piibli teemadega tegelemiseks.
Milvi Roots (Põltsamaa): Sain juurde esinemisjulgust ja väljendusoskust. Tutvusin väga armsate inimestega, kes on minuga „ühel lainel“. Äratas huvi Piiblit edasi uurida.
Kaja Jalukse-Järvik (Juuru): Kõik ületas minu ootused: imelised päevad ja tunnid, imelised kursusekaaslased ja imelised korraldajad. Täielik usus kasvamine koos.
Karis Kask (Laitse baptistikogudus): Andis mõistmise, kui oluline on aega veeta teiste kristlastega. Kõik lektorid rääkisid ka väga palju isiklikest kogemustest koos Jumalaga ja teinekord kõnetab just see kõige rohkem. Tekkis tugev peretunne.
Anne Uusväli (Põltsamaa): Kursus süvendas minu teadmisi ristiusust, andis oskusi Piibli lugemiseks. Soovitan seda kursust, kuna kursuse toredad juhendajad Kalle ja Markus suudavad liita kursusel osalejad sõbralikuks ja musikaalseks grupiks. Huvitavad loengud sobivad ka mitteusklikele.
Kristi Jalukse (Juuru): Need nädalalõpud olid sündmused, mis kosutasid hinge ja vaimu. Ma olen saanud teadmisi, mis on mind valgustanud ning toonud kaasa muutusi minu ellu.
Helgi Koho (Põltsamaa): Soovitan kursust ka teistele selle mõnusa, sõbraliku ja erilise seltskonna pärast, kus kallistatakse üksteist, mida paljudes seltskondades ei tehta. Lektorid olid kõik meeldivad ja tasemel!
Natalia Žurakovskaja (Juuru): Kursus andis kristlusest avara ülevaate, vastas paljudele küsimustele, pani mõtlema ja mõtisklema. Andis väga palju hinnalist informatsiooni. Jään ootama vilistlastele korraldatavaid loenguid!
Kokku on nelja aasta jooksul Põltsamaal piiblikursuse lõpetanud 80 inimest. Eranditult kõik on kinnitanud, et sedalaadi kursust on Eestimaal vaja. Seepärast pöördumegi taas kõigi lugejate poole, kutsudes teid osalema piiblikursuse V lennu töös.
Uus kursus alustab 26. jaanuaril. Registreerimine telefonil 501 2325 või meiliaadressil kalle@valgemaja.ee (Kalle Kõiv). Peatset kohtumist ootama jäädes
Kalle Kõiv ja Markus Haamer,
kursuse juhendajad