Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Valvake!

/ Autor: / Rubriik: Jutlus / Number:  /

Inimesed soovivad teada, mida toob tulevik. Ka Jeesuse jüngrid soovisid teada, millal nende õpetaja maa peale tagasi tuleb ja millal leiavad aset viimased sündmused. Jeesus räägib oma vastuses märkidest, ta ei vasta otse. Ei ütle, millal konkreetselt kõik see sünnib. 

Maailmalõpu kuulutajaid on jätkunud kõikideks aegadeks, erandiks ei ole ka meie rahvastikurände aegne põlvkond. Tajutavalt pöördeliste aegade lähenedes selliste ennustuste arv ilmselt kasvab. Jeesuse tulemise ennustamine on põhjustanud palju segadust. Uskudes sellega seotud maailmalõpuennustusi, on mõned inimesed müünud koguni oma vara ja sattunud suurtesse raskustesse. 

Jeesus annab mõista, et tema tagasitulemise aeg on kaetud saladusega. Selline vastus võis jüngrites tekitada pettumust. Tegelikult toimib Jumal targalt, kui ta ei anna meile selliseid asju teada. Seda näitavad ka need korrad, mil inimesi on kindlate kuupäevade ennustamisega petetud. Võib juhtuda, et inimesed unustavad oma igapäevakohustused, hakates tegema rumalusi, soovides enda arvates selleks päevaks õigel viisil valmis olla. Jeesuse tulekuks ei ole aga kunagi võimalik valmistuda sellisel viisil. 

Pigem on nii, et kui inimene on selleks valmis, pole oluline, millal see päev saabub, sest inimene on juba valmis. Vahetult enne eksamit õppima hakates ei ole just väga kindel tunne eksamit sooritades. Kui õpilane on omandanud teadmisi regulaarselt, ei ole oluline, millal tema teadmisi eksamil kontrollitakse.

Anti Toplaan