Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Valmis on saanud leeripiibel

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

27. novembril esitleti Tallinna Püha Vaimu kirikus värsket leeripiiblit, mis on valminud Espoo toomkoguduse, Soome Piibliseltsi, Eesti Piibliseltsi ja EELK koostööna.

Mõte sai alguse Espoo kogudustest Soomes, kes soovisid Eesti leeritööd toetada, ja kasvas edasi neljapoolseks ühistööks. Eesti Piibliseltsi esimehe Tiit Salumäe sõnul ei ole see Piibel mõeldud leeripäeval kinkimiseks, vaid see on pühakiri, millest leeriõpilane õpib, ja ta peab selle kätte saama leeriõpet alustades.
Eesti Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson märkis, et leeripiibel on trükitud Itaalias, kus varem ei ole eestikeelset Piiblit trükitud. Ta meenutas aastat 1998, kui ilmus esimene sõjajärgne eestikeelne Piibel ja samas Püha Vaimu kirikus paluti koos erinevate konfessioonide esindajatega Jumala õnnistust, et pühakiri jõuaks eesti inimesteni. Ta tänas piibliseltsi nimel Soome kaastöölisi ja EELKd hea koostöö eest.
Südamest palju tänu EELK nimel headele partneritele Soomes ütles peapiiskop Andres Põder. «Meie kiriku piiskoplik nõukogu on otsustanud kuulutada kaks järgnevat aastat usuaastateks ja esimesel advendipühapäeval võin ma toomkirikus need aastad välja kuulutada ning öelda ka, et üks oluline osa usust ja usuaastatest on need piiblid.»
Espoo toom­praost Antti Kujanpää ja Soome Piibliseltsi peasekretär Markku Kotila tõid tervisi Soomest ja õnnitlesid leeriõpiku valmimise puhul. Kogu projekti hingeks oli Espoo toomkoguduse õpetaja Raigo Liiman. Leeripiibel on trükitud kolmes erinevas köites ja maksab leerilastele viis eurot.
Tiiu Pikkur