Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Ustav pisku üle

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

2. augustil tähistab 70. sünnipäeva õpetaja Kalju Kukk, kes on kirikutööl olnud ligi pool sajandit.

Juba 21aastasena läks ta jutlustajana teenima Paistu kogudust ning on seejärel olnud karjaseks paljudes Eestimaa kogudustes. Pärnust vennastekoguduse jutlustaja perest pärit Kalju teenimise areaal on ulatunud Sõrve säärest Peipsi kaldani.
Peale Paistu, Mehikoorma, Jämaja, Anseküla, Puhja ja Rannu koguduse on ta töötanud lühemat või pikemat aega ka Treimanis, Vändras, Toris ja Järvakandis ning vajadusel õpetajat asendanud paljudes teisteski kogudustes.
Üheks eriliseks kohaks on Kaljule olnud Piirissaar, millega ta esimest korda kokku puutus juba 1960ndatel Mehikoorma kogudust teenides. Sealne eraldatus ning usuline ja kultuuriline mitmekesisus võlusid nii, et 1990ndate alguse suurte muutuste tuultes otsustas ta minna saarele elama. Luteri kirik hävis sõjas ning jumalateenistusi peeti endises koolimajas.
1995. aastast on Kalju elanud Järvakandis. Kuna tervise tõttu jäi ta varem pensionile, on ta alati heal meelel jõudumööda kogudusi teeninud. Regulaarselt külastab ta Järvakandi hooldekodu ning tema pidada on vennastekoguduse palvetunnid Raplas.
Tulles kirikutööle 1964. aastal, mil ateistlik propagandamasin täistuuridega käima pandi, ei ole elu Kalju vastu ei isiklikus ega teenistuslikus mõttes just leebe olnud. Tal on välja kujunenud väga kindlad põhimõtted, mis ei pruugi kõigile meeldida ja on põhjustanud vahel ka konflikte.
Kaljut võib pidada omamoodi parandamatuks maailmaparandajaks. Samas pole ta kunagi pannud rõhku materiaalsele heaolule ega mõelnud kiriklikule karjäärile. Ta on tundnud ennast kõige õnnelikumana väikeste koguduste vaimulikuna. Kalju on sulane, kes pole oma talente kunagi maha matnud, vaid on nurisemata olnud ustav pisku üle.
Soovime jätkuvat Jumala armu ja hoidmist ning palju õnnistust!
Eesti Kirik

Kalju Kuke 70. sünnipäeva tähistatakse pühapäeval, 4. augustil kell 15 Järvakandi Pauluse kirikus, jutlustab peapiiskop Andres Põder.