Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Assessor Toplaan kaitses magistritöö

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Teisel nelipühal ja sellele järgnenud päeval kaitsti Tartu ülikooli usuteaduskonnas bakalaureuse- ja magistritöid. Üks magistritöö kaitsjatest oli assessor Anti Toplaan.

Kuressaare Laurentiuse koguduse õpetaja, Saarte praostkonna praosti ja konsistooriumi assessori Anti Toplaane magistritöö kannab pealkirja „EELK Lääne-Eesti koguduste ja kohalike omavalitsuste koostöö 2017–2021“. Juhendaja oli professor Riho Altnurme.

Kaitsmisel ütles Toplaan, et töötas magistritöö kallal periooditi viimase kolme aasta jooksul. Töö eesmärk oli dokumenteerida valitud ajaperioodi konkreetse piirkonna kohalike omavalitsuste ja koguduste vaheline koostöö. „Juba praegu võib nimetada seda aega kuldajastuks, sest hetkel on palju muutunud ja kriisiaja kärped puudutavad eelkõige mittetulundusühinguid, kelle hulka kuuluvad ka kogudused,“ möönis magistritöö kaitsja. Ta andis Eesti Kirikule lubaduse, et kirjutab edaspidi artikli oma magistritöö tulemustest ja toob välja koostöö mudelid, mis kõige paremaid tulemusi on andnud.

Usuteaduskonnas oli sel aastal kaitsmisel üheksa bakalaureusetööd ja 11 magistritööd, millest kolm olid praktilise suunitlusega magistriprojektid. Bakalaureusetöö kaitses ka Eesti Kiriku video- ja audiospetsialist Joonas Taniloo. Humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna magistriõppe lõpetajaid saab õnnitleda 16. juunil kell 13 Tartu ülikooli aulas. Bakalaureuseastme lõpuaktus toimub samas paigas ja samal kellaajal 20. juunil.

Kätlin Liimets